Udalosti v kocke
Janko Zoričák prijme posvätný rád diakonátu Tlačiť Email
28. júna 2008

Image

V sobotu 28. júna 2008 o 10.30 hod. v kláštornom Kostole sv. Stanislava v Podolínci prijme z rúk otca biskupa Štefana Sečku posvätný rád diakonátu redemptorista Janko Zoričák.

(Odchod autobusu je o 9.00 hod. od odbočky)

 
Jánske ohne Tlačiť Email
Otvorenie letnej turistickej sezóny 2008

Kliknutím zväčšiObec Ždiar Vás srdečne pozýva na Jánske ohne dňa 28. júna 2008 o 17.00 hod. do areálu Strednice.
 
Zájazd do Bojníc a Rajeckej Lesnej Tlačiť Email
18. júna 2008

ImageObec Ždiar organizuje zájazd pre dôchodcov do Bojníc a Rajeckej Lesnej dňa 18. júna 2008.

Poplatok je vo výške 100,- Sk. Záujemcovia sa môžu nahlásiť na obecnom úrade na tel. č. 4498182.
Ďalej...
 
Medzinárodný deň detí Tlačiť Email
 
ImageV pondelok dňa 2.6.2008 pre naše deti v základnej i materskej škole pripravili učitelia, zamestnanci a rodičia zo ZRŠ pri ZŠ s MŠ dopoludnie hier a zábavy pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.


Ďalej...
 
Dôchodcovia navštívili Bojnice a Rajeckú Lesnú Tlačiť Email
18. júna 2008

Image18. júna 2008 sme sa s našimi dôchodcami už o 6.00 hod. ráno vydali za kultúrou a našou históriou. Po príchode do Bojníc, v ktorých nás čakalo príjemné teplé a slnečné počasie, sme mali prehliadku Bojnického zámku, ktorý je jedným z najkrajších a najstarších zámkov v strednej Európe. Po spoločnom obede sme odchádzali na pútnické miesto do Rajeckej Lesnej. Obdivovali sme pútnický areál, v ktorom sme mali možnosť navštíviť pútnický farský kostol Narodenia Preblahoslavenej Panny Márie ozdobený titulom a hodnosťou „Basilica Minor“, Dom Božieho narodenia, v ktorom je umiestnené monumentálne dielo Jozefa Pekara z Rajeckých Teplíc Slovenský Betlehem, ktorý je obrazom Slovenska, jeho prírodných krás, stavieb, ale najmä práce a zábavy jeho obyvateľov. Z krásneho a pokojného miesta sme odchádzali o 16.30 a už nás čakala iba cesta domov, ktorú si naši seniori spríjemnili piesňami a veselým slovom. Dúfame, že tento bohatý deň, zavŕšený bezpečnou cestou, zanechá v našich starých rodičoch pekné zážitky a spomienky.

Viac fotografií vo fotogalérii.

Ďalej...
 
Partnerské mesto Chabařovice Tlačiť Email
30.05.2008- 31.05.2008

ImageV dňoch 30.05.2008- 31.05.2008 sa na pozvanie mestského úradu v Chabařoviciach zúčastnila delegácia z našej obce v zložení :
Ing. Pavol Bekeš
Mgr. Ľubosláva Budzáková
Mária Andrášová
Jana Olekšáková
Vladmír Siska

Účelom návštevy bolo podpísanie zmluvy o spolupráci medzi mestom Chabařovice a našou obcou Ždiar na poli samosprávy, školstva a cestovného ruchu.
Hlavný dôraz spolupráce sa bude klásť na školstvo. Základná škola v Chabařoviciach už realizovala zmenu školského zákona, ktorý je obdobný s našim slovenským zákonom. V Čechách mali na realizáciu 2 roky, u nás máme na jeho adaptáciu a uvedenie do praxe len tri mesiace. Praktické rady a skúsenosti našich českých kolegov využijeme pri realizácii reformy školstva v praxi.
Ďalej...
 
Slávnosť 1. sv. prijímania Tlačiť Email
8. júna 2008

ImageV nedeľu 8. júna na sv. omši o 11.00 hod. v Rímskokatolíckom kostole v Ždiari slávnostne prijali po prvýkrát najsvätejšiu Eucharistiu deti z našej farnosti.
Viac fotografií vo fotogalérii.
Ďalej...
 
Okresná súťaž mužstiev DHZ na Štrbe Tlačiť Email
8. júna 2008

ImageV nedeľu 8. júna 2008 sa hasiči do 35 rokov z nášho DHZ v Ždiari zúčastnili okresnej súťaže v Štrbe. Súťažilo sa v štafete,1 pokuse požiarneho útoku a bola možnosť súťažiť aj v kategórii jednotlivcov. Napriek slušným časom v tréningových útokoch, naše mužstvo nemalo šťastný deň. Prajeme im v ďalších súťažiach, ktoré majú pred sebou, veľa športového šťastia, vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.

Ďalej...
 
Svadba Tlačiť Email
7. júna 2008

ImageV sobotu popoludní 7. júna 2008 na Obecnom úrade v Ždiari si svoje „Áno“ povedali snúbenci, ktorí sú milovníkmi našich Belianskych Tatier, nevesta z Bratislavy a ženích z Holandského kráľovstva. Aj touto cestou mladomanželom Gerrebrands prajeme na spoločnej ceste životom veľa šťastia, lásky a krásnych chvíľ.

Svadobnú fotogalériu Vám ponúkame so súhlasom mladomanželov.

Ďalej...
 
Najkrajšia úprava okolia rodinného domu a penziónu Tlačiť Email
ImageObec Ždiar vyhlasuje súťaž o „Najkrajšiu úpravu okolia rodinného domu a penziónu“ od 15. júna do 7. septembra 2008. Súčasťou výberu bude nápomocné aj internetové hlasovanie. Výsledky a víťaz súťaže bude vyhlásený a odmenený hodnotnou cenou, ktorá bude užitočná pri jeho ďalšej úprave okolia, v nedeľu 7.9.2008 na dni „Športuje celá dedina“ v Monkovej doline.
 
Brigáda mladých futbalistov Tlačiť Email
12. júna 2008

ImageVo štvrtok 12. júna do neskorých večerných hodín mladí noví členovia TJ Tatran Ždiar – futbalový oddiel odviedli kus práce pri betonovaní stĺpov na ochranné oplotenie za futbalovou bránou na ihrisku v Monkovej doline. Prajeme im veľa pracovného elánu pri úprave futbalového ihriska a elánu pri športových výkonoch v súťaži.
Ďalej...
 
Odpustová slávnosť v Ždiari Tlačiť Email

ImageOdpustová slávnosť v Ždiari bude 2. júla 2008 v stredu. Sv. omšu o 17.00 hod. bude celebrovať otec biskup František Tondra.

Po sv. omši otec biskup posvätí novú farskú budovu.


Ďalej...
 
Jánske ohne Tlačiť Email
28. júna 2008

ImageV sobotu 28. júna 2008 bola v Ždiari oficiálne otvorená letná turistická sezóna Jánskymi ohňami 2008 v areáli Strednice pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Podujatie prilákalo množstvo ľudí, ktorí si mohli zasúťažiť v silových disciplínach Hod metrovicou, Držanie metrovice na čas a skvelou disciplínou bolo Ťahanie ždiarskeho rudžoka. Zasúťažili si aj harmonikári, ktorým sa podarilo rozospievať publikum, čo prispelo k výbornej nálade tohto podujatia.

O 21.00 hod. tóny goralskej hymny sprevádzali zapálenie vatry starostom obce Ing. Pavlom Bekešom a jeho zástupcom Ing. Mariánom Bekešom. Príjemny večer ponúkol zábavu pre všetkých.

Viac fotografií vo fotogalérii.

 
Janko Zoričák diakonom Tlačiť Email
28. júna 2008

Image28. júna 2008 v kláštornom Kostole sv. Stanislava v Podolínci prijal z rúk otca biskupa Sečku posvätný rád diakonátu Janko Zoričák. Tento jeho „Veľký deň“ boli osláviť aj Ždiarčania dvoma autobusmi a taktiež zástupcovia obce. Obec Ždiar je hrdá, že po dlhých rokoch sa chlapec zo Ždiaru vydal duchovnou cestou.

Viac fotografií vo fotogalérii.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Ski Rent
Gorals s.r.o.
Konzum ABC
Robo Burger
Wild Park

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK