Udalosti v kocke
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
Obec Ždiar Vás pozýva 27. júla 2008 v nedeľu o 13. hod. do areálu Strednice na „Preteky konských záprahov“.
 
Goralské folklórne slávnosti Tlačiť Email
Obec Ždiar pozýva milovníkov folklóru na 14. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré privítajú v dňoch 9.-10. augusta 2008
 
Hasičské preteky Tlačiť Email
Obec Ždiar a DHZ pozýva občanov a návštevníkov obce Ždiar na Hasičské preteky, ktoré sa uskutočnia dňa 20. júla 2008 (nedeľa) v areáli Strednice o 13.00 hod.
 
Goralské folklórne slávnosti Tlačiť Email
9.-10. augusta 2008, plagát

Image
Obec Ždiar pozýva milovníkov folklóru na 14. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré privítajú v dňoch 9.-10. augusta 2008 folklórne skupiny, ktoré spája goralské nárečie a láska k ľudovému umeniu.
 
Zrušenie povodňovej aktivity 2008 Tlačiť Email
25. júl 2008

ImageObec Ždiar o 6.00 hod dňa 25. júla 2008 zrušila III. stupeň povodňovej aktivity, o 9.00 hod. II. stupeň povodňovej aktivity a o 12.00 hod. plánuje podľa počasia, ktoré sa ukľudnilo, zrušiť povodňovú aktivitu.

Materiálne škody sa vyčísľujú, ale sú v menšej miere ako v roku 2006. Pomohli nám stavebné úpravy koryta potoka Biela v najkritickejších úsekoch, ktoré sa urobili po povodni r. 2006 a rýchle zaktivizovanie zložiek i občanov pri tvorení hrádzi v problematických úsekoch.

Situácia sa normalizovala a život občanov ale i návštevníkov a turistov obce pokračuje bežnými aktivitami.

Oznam pre turistickú verejnosť

Počasie sa normalizovalo, miestne komunikácie i hlavná cesta I/67 cez obec Ždiar boli aj sú prejazdné. Uzarvorený je hraničný prechod Podspády, cestná premávka do Poľskej republiky je presmerovaná na hraničný prechod Tatranská Javorina - Lysá Poľana z dôvodu poškodenia mostu v Čiernej Hore na Poľskej strane. Správa TANAP-u vyhlásila uzavretie Javorovej doline a Bielovodskej doliny z dôvodu poškodenia mostov. Práce na obnove mostov už boli zahájené.

 
Hasičský deň Tlačiť Email
20. júla 2008 Viac fotografií vo fotogalérii.

ImageV nedeľu 20. júla 2008 o 13.00 hod. v areáli Ždiar - Strednica sa konala „Hasičská súťaž o pohár starostu obce“ za účasti Dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Kotliny (2 družstvá), Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, hasičov z Jurgowa z Poľska a domácich 2 mužstiev DHZ Ždiar.

Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali páni rozhodcovia Kováč, Ruda a Mudrák. Mužstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.
Ďalej...
 
Hasičské preteky Tlačiť Email
20. júla 2008

ImageObec Ždiar a DHZ pozýva občanov a návštevníkov obce Ždiar na Hasičské preteky, ktoré sa uskutočnia dňa 20. júla 2008 (nedeľa) v areáli Strednice o 13.00 hod. Po súťažnej časti a vyhodnotení Vás pobaví hudobná skupina Šarkane.
 
Spomienková sv. omša venovaná kňazovi Tlačiť Email
13. júla 2008

ImageDňa 13. júla 2008 (nedeľa) bude venovaná spomienková sv. omša rodákovi zo Ždiaru, kňazovi Ing. Ignácovi Kriššákovi, ktorého mladý život pred 35 rokmi bol ukončený tragickou udalosťou. Sv. omša bude o 10.30 hod. v Rímskokatolíckom kostole v Ždiari.
 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
27. júla 2008, plagát

Image
Obec Ždiar Vás pozýva 27. júla 2008 v nedeľu o 13. hod. do areálu Strednice na „Preteky konských záprahov“. O dobrú náladu po vyhodnotení súťaže sa postará country skupina LONGORNS.
 
Povodeň 2008 Tlačiť Email
23. júna 2008

ImageV predpoludňajších hodinách o 11.45 hod. 23. júla 2008 starota obce Ing. Pavol Bekeš vyhlásil III. stupeň povodňovej aktivity „Stav ohrozenia“ pre celé územie obce Ždiar. Vo večerných hodinách zasadal krízový štáb na Obecnom úrade v Ždiari. Občania boli vyzvaní miestnym rozhlasom na pomoc. Obetavo pomáhali plniť vrecia pieskom a pomohli v najkritickejších úsekoch, ktoré zaplavovala voda.
Za obetavosť všetkým ďakujeme.
Ďalej...
 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
27. júla 2008, fotogaléria

Image27. júla 2008 sa v Ždiari na Strednici konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 14 párov koní a ich furmanov. Okrem domácich zo Ždiaru sa súťaže zúčastnili aj furmani z Lendaku, Tatranskej Javoriny, Tatranských Matliar, Veľkej Lomnice a Poľska a súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a ťahanie dreva. Víťazom súťaže sa stal furman so svojimi koňmi z Lendaku pán Ján Nebus st. s časom 3 min 31 s. Všetci súťažiaci furmani predviedli obdivuhodné majstrovstvo práce s koňmi i drevom. Tomuto podujatiu prialo i počasie a prilákalo množstvo divákov a milovníkov koní, ktorých zabávala country muzikou skupina Longorns.
Ďalej...
 
Hasičské preteky Tlačiť Email
Obec Ždiar a DHZ pozýva občanov a návštevníkov obce Ždiar na Hasičské preteky, ktoré sa uskutočnia dňa 20. júla 2008 (nedeľa) v areáli Strednice o 13.00 hod.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Ski Rent
Profi drill
Konzum ABC

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
2 Hostí

LV SERVIS.SK