Udalosti v kocke
Slávnostné uvítanie novonarodených detí Tlačiť Email
6. mája 2009 o 14.00 hod

ImageV obradnej sieni Obecného úradu v Ždiari sa dňa 6. mája 2009 o 14.00 hod. uskutoční slávnostné uvítanie novonarodených detí, ktoré sa narodili v roku 2008.

 
Stretnutie seniorov Tlačiť Email
23. apríla 2009, Fotogaléria

ImageVo štvrtok 23. apríla 2009 sa uskutočnilo „Stretnutie seniorov“ s vedením obce za účasti viac ako 80 dôchodcov. Starosta obce Ing. Pavol Bekeš informoval o dianí a plánoch obce, čo sa pripravuje, ale aj čo sa nedarí. O práci a úspechoch našich detí, o zameraní školy a ďalších plánoch školy informovala riaditeľka školy Mgr. Ľubosláva Budzáková. Kultúrne pásmo pre svojich starých rodičov si pripravili deti z materskej a základnej školy pod vedením p. učiteľky Anny Vaverčákovej, Zuzany Mačákovej a Mgr. Anny Budzákovej. Program obohatila Goralská muzika, ktorá aj zahrala jubilantovi p. Františkovi Zoričákovi, ktorý sa dožil krásnych 90 rokov.
 
 
Stretnutie spolužiakov po 20-tich rokoch Tlačiť Email
23. mája 2009 , Pozvánka

ImageDňa 23. mája 2009 sa plánuje stretnutie najpočetnejšej triedy ZŠ v Ždiari (ročník 1989/90) po 20-tich rokoch. Vzhľadom k blížiacemu sa termínu by sme si dovolili osloviť tých, ktorých sa táto záležitosť týka, aby zaslali svoje kontaktné údaje na adresy: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť. a potvrdili svoju účasť, prípadne oznámili svoju neúčasť. Bližšie informácie o mieste a čase stretnutia budú oznámené všetkým účastníkom formou pozvánky.
Tešíme sa na vzájomné stretnutie a stretnutie s našimi učiteľmi.
Ďalej...
 
Veľkonočná lyžovačka Tlačiť Email
10 - 13.04.2009

ImageStrachan SkiCentrum Ždiar pozýva všetkých vyznávačov jarnej lyžovačky na „Veľkonočnú lyžovačku 10.-13.04.2009“.
Ak nám to aprílové počasie dovolí, radi uvítame na našom svahu veľkonočných lyžiarov.

 
Voľba prezidenta SR Tlačiť Email
4.4.2009

2. kolo voľby prezidenta SR sa uskutočnilo 4.4.2009, v ktorom sa rozhodlo o novom prezidentovi medzi Ivanom Gašparovičom a Ivetou Radičovou.


Výsledky 2. kola prezidentských volieb v Obci Ždiar:


Počet platných hlasov odovzdaných pre kanditátov:
1. Gašparovič Ivan doc., JUDr., Csc. 412 hlasov
2. Radičová Iveta prof., PhDr., PhD. 177 hlasov

Volebná účasť v Obci Ždiar: 57,18 %


Ďalej...
 
Zákaz využívania lesov verejnosťou a čas zvýšeného nebezpečenstva Tlačiť Email
od 30.4.2009 do odvolania, Viac informácií.

ImageOkresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Poprade v spolupráci s Obvodným lesným úradom v Poprade vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch v územnom obvode okresu Poprad od 30.4.2009 do odvolania. Viac informácií.

Krajský lesný úrad v Prešove vydáva zákaz využívania lesov verejnosťou z dôvodu ochrany lesa proti vzniku požiarov. Zákaz nadobúda účinnosť 1.5.2009 a platí do 15.6.2009.
Zákaz sa nevzťahuje na vyznačené turistické chodníky a pevné dolinové cesty.
 
Ponuka na skrášlenie okolia rodinných domov a penziónov Tlačiť Email
ImageObec Ždiar ponúka pre svojich občanov na skrášlenie rodinných domov a penziónov sadenice limby a kosodreviny. Záujemcovia sa môžu nahlásiť na Obecnom úrade v Ždiari. Odber do vypredania zásob.
 
Apríl mesiac čistoty našej obce Tlačiť Email
14.04.2009

ImageMesiac apríl je mesiacom čistoty našej obce. Je to obdobie, keď definitívne zmizne snehová pokrývka a odhalí sa všetko to, čo ostalo po zime. Tento rok bol dosť výnimočný z hľadiska toho, že ešte koncom mesiaca marec nám pribudlo množstvo snehu a oddialilo sa jarné upratovanie.
Veľa času nám neostáva na upratanie, aby nám tráva neprerástla to, čo treba upratať.
Touto cestou žiadame každú našu domácnosť, aby svojím pričinením prispela k zdarnému priebehu upratania našej obce, lebo podieľať sa na ochrane a zveľaďovaní životného prostredia v obci a napomáhať udržiavať poriadok v obci je zo zákona povinnosťou každého občana.
Ďalej...
 
Veľkonočný pozdrav Tlačiť Email
Fotogaléria

ImagePrichádza jar a zo zamrznutej zeme vyrastá tráva, rozkvitá zasnežená lúka, stromy začínajú pučať. Prichádza Veľká noc, ktorá nie je len sviatkom jari so svojimi ľudovými zvykmi a obyčajami, ktoré súvisia s vítaním jari a prebúdzajúcej sa prírody, ale je najväčším kresťanským sviatkom.Prajeme krásne prežitie veľkonočných sviatkov, nech Váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.


                                                                                             pracovníci Obecného úradu v Ždiari

Žiaci základnej školy v rámci blížiacej sa Veľkej noci ukázali svoju kreativitu a šikovnosť, čoho výsledkom boli veľkonočné ozdoby, ktoré si mohla prísť pozrieť široká verejnosť, ktoré Vám ponúkame vo fotogalérii.
Ďalej...
 
Pozvánka Tlačiť Email
10.4.-13.4. 2009

ImageVážení návštevníci,

naše stredisko SkiCentrum Strednica Ždiar bude v prevádzke počas „Veľkonočných sviatkov“ od 10.4.-13.4. 2009.
Od 4.3.2009 akciová cena lístkov: dospelí 10 EUR/deň,deti a seniori 7 EUR/deň.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Stolarstvo Domino
Konzum ABC
Ski Rent
Robo Burger
Gorals s.r.o.

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK