Udalosti v kocke
Slávnostné uvítanie novonarodených detí Tlačiť Email
6. mája 2009 o 14.00 hod

ImageV obradnej sieni Obecného úradu v Ždiari sa dňa 6. mája 2009 o 14.00 hod. uskutoční slávnostné uvítanie novonarodených detí, ktoré sa narodili v roku 2008.

 
Stretnutie seniorov Tlačiť Email
23. apríla 2009, Fotogaléria

ImageVo štvrtok 23. apríla 2009 sa uskutočnilo „Stretnutie seniorov“ s vedením obce za účasti viac ako 80 dôchodcov. Starosta obce Ing. Pavol Bekeš informoval o dianí a plánoch obce, čo sa pripravuje, ale aj čo sa nedarí. O práci a úspechoch našich detí, o zameraní školy a ďalších plánoch školy informovala riaditeľka školy Mgr. Ľubosláva Budzáková. Kultúrne pásmo pre svojich starých rodičov si pripravili deti z materskej a základnej školy pod vedením p. učiteľky Anny Vaverčákovej, Zuzany Mačákovej a Mgr. Anny Budzákovej. Program obohatila Goralská muzika, ktorá aj zahrala jubilantovi p. Františkovi Zoričákovi, ktorý sa dožil krásnych 90 rokov.
 
 
Stretnutie spolužiakov po 20-tich rokoch Tlačiť Email
23. mája 2009 , Pozvánka

ImageDňa 23. mája 2009 sa plánuje stretnutie najpočetnejšej triedy ZŠ v Ždiari (ročník 1989/90) po 20-tich rokoch. Vzhľadom k blížiacemu sa termínu by sme si dovolili osloviť tých, ktorých sa táto záležitosť týka, aby zaslali svoje kontaktné údaje na adresy: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť. a potvrdili svoju účasť, prípadne oznámili svoju neúčasť. Bližšie informácie o mieste a čase stretnutia budú oznámené všetkým účastníkom formou pozvánky.
Tešíme sa na vzájomné stretnutie a stretnutie s našimi učiteľmi.
Ďalej...
 
Veľkonočná lyžovačka Tlačiť Email
10 - 13.04.2009

ImageStrachan SkiCentrum Ždiar pozýva všetkých vyznávačov jarnej lyžovačky na „Veľkonočnú lyžovačku 10.-13.04.2009“.
Ak nám to aprílové počasie dovolí, radi uvítame na našom svahu veľkonočných lyžiarov.

 
Voľba prezidenta SR Tlačiť Email
4.4.2009

2. kolo voľby prezidenta SR sa uskutočnilo 4.4.2009, v ktorom sa rozhodlo o novom prezidentovi medzi Ivanom Gašparovičom a Ivetou Radičovou.


Výsledky 2. kola prezidentských volieb v Obci Ždiar:


Počet platných hlasov odovzdaných pre kanditátov:
1. Gašparovič Ivan doc., JUDr., Csc. 412 hlasov
2. Radičová Iveta prof., PhDr., PhD. 177 hlasov

Volebná účasť v Obci Ždiar: 57,18 %


Ďalej...
 
Zákaz využívania lesov verejnosťou a čas zvýšeného nebezpečenstva Tlačiť Email
od 30.4.2009 do odvolania, Viac informácií.

ImageOkresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Poprade v spolupráci s Obvodným lesným úradom v Poprade vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch v územnom obvode okresu Poprad od 30.4.2009 do odvolania. Viac informácií.

Krajský lesný úrad v Prešove vydáva zákaz využívania lesov verejnosťou z dôvodu ochrany lesa proti vzniku požiarov. Zákaz nadobúda účinnosť 1.5.2009 a platí do 15.6.2009.
Zákaz sa nevzťahuje na vyznačené turistické chodníky a pevné dolinové cesty.
 
Ponuka na skrášlenie okolia rodinných domov a penziónov Tlačiť Email
ImageObec Ždiar ponúka pre svojich občanov na skrášlenie rodinných domov a penziónov sadenice limby a kosodreviny. Záujemcovia sa môžu nahlásiť na Obecnom úrade v Ždiari. Odber do vypredania zásob.
 
Apríl mesiac čistoty našej obce Tlačiť Email
14.04.2009

ImageMesiac apríl je mesiacom čistoty našej obce. Je to obdobie, keď definitívne zmizne snehová pokrývka a odhalí sa všetko to, čo ostalo po zime. Tento rok bol dosť výnimočný z hľadiska toho, že ešte koncom mesiaca marec nám pribudlo množstvo snehu a oddialilo sa jarné upratovanie.
Veľa času nám neostáva na upratanie, aby nám tráva neprerástla to, čo treba upratať.
Touto cestou žiadame každú našu domácnosť, aby svojím pričinením prispela k zdarnému priebehu upratania našej obce, lebo podieľať sa na ochrane a zveľaďovaní životného prostredia v obci a napomáhať udržiavať poriadok v obci je zo zákona povinnosťou každého občana.
Ďalej...
 
Veľkonočný pozdrav Tlačiť Email
Fotogaléria

ImagePrichádza jar a zo zamrznutej zeme vyrastá tráva, rozkvitá zasnežená lúka, stromy začínajú pučať. Prichádza Veľká noc, ktorá nie je len sviatkom jari so svojimi ľudovými zvykmi a obyčajami, ktoré súvisia s vítaním jari a prebúdzajúcej sa prírody, ale je najväčším kresťanským sviatkom.Prajeme krásne prežitie veľkonočných sviatkov, nech Váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.


                                                                                             pracovníci Obecného úradu v Ždiari

Žiaci základnej školy v rámci blížiacej sa Veľkej noci ukázali svoju kreativitu a šikovnosť, čoho výsledkom boli veľkonočné ozdoby, ktoré si mohla prísť pozrieť široká verejnosť, ktoré Vám ponúkame vo fotogalérii.
Ďalej...
 
Pozvánka Tlačiť Email
10.4.-13.4. 2009

ImageVážení návštevníci,

naše stredisko SkiCentrum Strednica Ždiar bude v prevádzke počas „Veľkonočných sviatkov“ od 10.4.-13.4. 2009.
Od 4.3.2009 akciová cena lístkov: dospelí 10 EUR/deň,deti a seniori 7 EUR/deň.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik
Privat u Terky
Penzión Perla

TOP služby

Konzum ABC
Gorals s.r.o.
Wild Park
Stolarstvo Domino
Robo Burger

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
5 Hostí

LV SERVIS.SK