Udalosti v kocke
Duchovná očista na Žlebine Tlačiť Email
30. augusta 2009

Image

V nedeľu 30. augusta 2009 bude sv. omša v prírode na Žlebine. Odchádza sa od Tatry o 10.30 hod. Je možno ísť aj ľahšou cestou od Príslopu. V prípade nepriaznivého počasia bude sv. omša v kostole o 11.00 hod.
 
Goralské folklórne slávnosti 2009 Tlačiť Email
8.-9. augusta 2009, Fotogaléria

Image15. ročník Goralských folklórnych slávností sa konal v dňoch 8.-9. augusta 2009 tradične pod Ždiarskou vidlou a Havranom v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar, a.s. Tradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu odprezentovalo osem folklórnych skupín zo Slovenska a Poľska. Folklórny súbor Ľubovňan zo Starej Ľubovne, Maguranka zo Spišskej Starej Vsi, Kicora z Lendaku, FS Cepelia z Jurgova, Mali Bialcane a FS Bialcane z Tatranskej Bialky, Mali Vierchoviane z Tatranskej Bukoviny a domáca FS Goral zo Ždiaru sa zúčastnili slávnostnej sv. omše v kostole v Ždiari a vozový sprievod do areálu ponúkol jedinečný zážitok pre všetkých milovníkov folklóru. Goralské slávnosti, pod záštitou MUDr. Petra Chudíka, predsedu PSK a s finančnou podporou Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja, boli zahájené úvodným slovom starostu obce Ing. Pavlom Bekešom a príhovorom podpredsedu NR SR Tiborom Cabajom. Podujatie s príjemným slnečným počasím prilákalo veľa domácich i zahraničných návštevníkov.

Sobotňajší program GFS začal slávnostnou sv. omšou a pokračoval kultúrnym programom s dychovou hudbou Hornád z Trsteného pri Hornáde a spevom našich mladých talentov Miškou Osvaldovou a Silviou Pitoňákovou. Hľadisko zaplnila svojím koncertom Jadranka Handlovská a zábavné rozprávanie Jožka Jožku.
 
15. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
8.-9. augusta 2009, Plagát

Obec Ždiar Vás pozýva na 15. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 8.-9. augusta 2009 v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar.


Vstupné:
dospelí: 2 €
deti od 10 rokov: 1 €
 
 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
2. augusta 2009, Fotogaléria

Image2. augusta 2009 sa v Ždiari v areáli SkiCentrum Strednica konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 12 párov koní a ich furmanov. Okrem domácich zo Ždiaru sa súťaže zúčastnili aj furmani z Lendaku, Tatranských Matliar i Prešova a súťažili v disciplínach: slalom furmanským vozom, manipulácia na cieľ a zaujímavou bola silová disciplína ťahania dreva. Víťazom súťaže sa stal Valent Majerčák z Lendaku. Všetci súťažiaci furmani predviedli obdivuhodné majstrovstvo práce s koňmi i drevom. Tomuto podujatiu prialo i počasie a prilákalo množstvo divákov a milovníkov koní, ktorých zabávala country kapela Longhorns.
 
Začiatok školského roka 2009/2010 Tlačiť Email
7. septembra 2009 o 9.00 hod

ImageRiaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Ždiari oznamuje žiakom ZŠ, že slávnostné zahájenie školského roka 2009/2010 sa uskutoční 7. septembra 2009 o 9.00 hod. v budove školy.
Školský rok pre deti materskej školy začne tradične 2. septembra 2009.

 
Separovaný zber – triedenie plastov Tlačiť Email
ImageMestský podnik Spišská Belá žiada obyvateľov Obce Ždiar, ktorí sú zúčastnení na separovanom zbere, aby z dôvodu úspory objemu vyseparovaných odpadov odovzdávali PET fľaše v stlačenom stave, t.j. fľašu je potrebné stlačiť na minimálny možný objem a uzavrieť uzáver na fľaši, aby sa zamedzilo jej opätovnému zväčšeniu objemu – nakoľko kapacitne zberové vozidlo pri jednom odvoze nestíha brať všetky suroviny. Týmto chceme predísť zvýšeným nákladom na dopravu.

Dušan Neupauer
vedúci strediska TS Spišská Belá
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Profi drill
Wild Park
Gorals s.r.o.
Ski Rent
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
2 Hostí

LV SERVIS.SK