Udalosti v kocke
BIKEPARK Bachledova Tlačiť Email
Od piatka do nedele, v čase od 9. - 16.00 hod. www.skibachledova.sk

ImageLyžiarske stredisko Ski Bachledova otvorilo 24.7. letnú sezónu.
V prevádzke sú: lanová dráha TS3 Bachledova dolina, bikepark: 5 tratí pre crosscountry, 2 trate pre downhill, požičovňa bicyklov, detské ihrisko, reštaurácia, hotel Bachledka. Stredisko je v lete v prevádzke od piatka do nedele, v čase od 9. - 16.00 hod., do ukončenia sezóny dňa 19.9.2010.


V termíne 28.-29.8. 2010 sa uskutoční 1.ročník zjazdových pretekov.

 
Duchovná očista na Žlebine Tlačiť Email
5. septembra 2010

ImageObec Ždiar a Farský úrad v Ždiari oznamujú, že v nedeľu 5. septembra 2010 sa bude konať sv. omša v prírode na Žlebine o 11.00 hod. Odchod od Tatry o 9.30 hod. Je možno ísť aj ľahšou cestou z Príslopu. V prípade nepriaznivého počasia bude sv. omša v kostole o 11.00 hod.

 
Goralské folklórne slávnosti 2010 Tlačiť Email
7. – 8. augusta 2010 , Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedlo osem folklórnych skupín zo Slovenska a Poľska na 16. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 7. – 8. augusta 2010 tradične pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Ciardasie z Čiernej Hory, DFS Pieniny zo Spišskej Starej Vsi, FS Jedwabno z Jedwabna na Mazurach, FS Maguranka zo Spišskej Starej Vsi, DFS Krzesany z Cicheho, FS Kicora z Lendaku, FS Magura z Kežmarku a domáci FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Za slnečného počasia program slávností v sobotu začal slávnostnou sv. omšou a pokračoval vystúpením spevokolu mladých ľudí z Lomničky a domácich talentov Mišky Osvaldovej a Silvii Pitoňákovej so svojou kapelou. Večer pokračoval zábavným rozprávaním Arane z Jarovníc a hľadisko zaplnil svojimi hitmi Peter Stašák.

Poďakovanie patrí vdp. Ľubošovi Močárymu a bývalým p. farárom Jánovi Záhradníkovi a Jánovi Stašákovi, sponzorom Goralských slávností a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia.
 
Prvé dni v materskej škole Tlačiť Email

ImageKladiete si otázku, ako vaša ratolesť zvládne nástup do škôlky? Viac informácií TU.
Prevádzka škôlky začína 2. septembra 2010 ako každý bežný deň v školskom roku.
 
Slávnostne otvorenie školského roku Tlačiť Email
2. septembra 2010 o 9,00 hod.

ImageRiaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Ždiari oznamuje, že slávnostne otvorenie školského roku 2010/2011 bude 2. septembra 2010 o 9,00 hod. v aule základnej školy.
Žiaci prídu slávnostne oblečení. Prezúvky ani školské tašky nie sú potrebné.
 
Preteky konských záprahov 2010 Tlačiť Email
1. augusta 2010, Výsledky, Fotogaléria

Image1. augusta 2010 sa v Ždiari na Strednici konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 8 párov koní a ich furmanov. Súťažili  v disciplínach : slalom furmankým vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže sa stal furman so svojimi koňmi z Osturne pán Jozef Miškovič s pomocníkom Miroslavom Ciriakom s časom 5 min 26 s. Všetci súťažiaci furmani predviedli obdivuhodné majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Perla
Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík
Privat u Terky
Penzión Tatry

TOP služby

Konzum ABC
Gorals s.r.o.
Profi drill
Robo Burger
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK