Udalosti v kocke
BIKEPARK Bachledova Tlačiť Email
Od piatka do nedele, v čase od 9. - 16.00 hod. www.skibachledova.sk

ImageLyžiarske stredisko Ski Bachledova otvorilo 24.7. letnú sezónu.
V prevádzke sú: lanová dráha TS3 Bachledova dolina, bikepark: 5 tratí pre crosscountry, 2 trate pre downhill, požičovňa bicyklov, detské ihrisko, reštaurácia, hotel Bachledka. Stredisko je v lete v prevádzke od piatka do nedele, v čase od 9. - 16.00 hod., do ukončenia sezóny dňa 19.9.2010.


V termíne 28.-29.8. 2010 sa uskutoční 1.ročník zjazdových pretekov.

 
Duchovná očista na Žlebine Tlačiť Email
5. septembra 2010

ImageObec Ždiar a Farský úrad v Ždiari oznamujú, že v nedeľu 5. septembra 2010 sa bude konať sv. omša v prírode na Žlebine o 11.00 hod. Odchod od Tatry o 9.30 hod. Je možno ísť aj ľahšou cestou z Príslopu. V prípade nepriaznivého počasia bude sv. omša v kostole o 11.00 hod.

 
Goralské folklórne slávnosti 2010 Tlačiť Email
7. – 8. augusta 2010 , Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedlo osem folklórnych skupín zo Slovenska a Poľska na 16. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 7. – 8. augusta 2010 tradične pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Ciardasie z Čiernej Hory, DFS Pieniny zo Spišskej Starej Vsi, FS Jedwabno z Jedwabna na Mazurach, FS Maguranka zo Spišskej Starej Vsi, DFS Krzesany z Cicheho, FS Kicora z Lendaku, FS Magura z Kežmarku a domáci FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Za slnečného počasia program slávností v sobotu začal slávnostnou sv. omšou a pokračoval vystúpením spevokolu mladých ľudí z Lomničky a domácich talentov Mišky Osvaldovej a Silvii Pitoňákovej so svojou kapelou. Večer pokračoval zábavným rozprávaním Arane z Jarovníc a hľadisko zaplnil svojimi hitmi Peter Stašák.

Poďakovanie patrí vdp. Ľubošovi Močárymu a bývalým p. farárom Jánovi Záhradníkovi a Jánovi Stašákovi, sponzorom Goralských slávností a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia.
 
Prvé dni v materskej škole Tlačiť Email

ImageKladiete si otázku, ako vaša ratolesť zvládne nástup do škôlky? Viac informácií TU.
Prevádzka škôlky začína 2. septembra 2010 ako každý bežný deň v školskom roku.
 
Slávnostne otvorenie školského roku Tlačiť Email
2. septembra 2010 o 9,00 hod.

ImageRiaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Ždiari oznamuje, že slávnostne otvorenie školského roku 2010/2011 bude 2. septembra 2010 o 9,00 hod. v aule základnej školy.
Žiaci prídu slávnostne oblečení. Prezúvky ani školské tašky nie sú potrebné.
 
Preteky konských záprahov 2010 Tlačiť Email
1. augusta 2010, Výsledky, Fotogaléria

Image1. augusta 2010 sa v Ždiari na Strednici konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 8 párov koní a ich furmanov. Súťažili  v disciplínach : slalom furmankým vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže sa stal furman so svojimi koňmi z Osturne pán Jozef Miškovič s pomocníkom Miroslavom Ciriakom s časom 5 min 26 s. Všetci súťažiaci furmani predviedli obdivuhodné majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Wild Park
Profi drill
Konzum ABC
Ski Rent
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK