Udalosti v kocke
Oprava Náučného chodníka Monkova dolina - Široké sedlo Tlačiť Email
ImageObec Ždiar začala v týchto dňoch s opravou Náučného chodníka Monkova dolina – Široké sedlo, kde rekonštrukciou niektorých prvkov sa zabezpečí mobilita a bezpečnosť chodníka.

Ďalej...
 
44. ročník Okolo Tatier 2011 Tlačiť Email
Plagát, Viac info

ImageCykloklub Nižná v spolupráci s TJ Nižná, Obecný úrad Nižná, Obecný úrad Ždiar, poriadajú v dňoch 27. – 29. mája 2011 cykloturistickú akciu okolo Tatier.

 
Deň matiek 2011 Tlačiť Email
6. mája 2011, Fotogaléria

ImagePiatkové popoludnie 6. mája 2011 bolo venované naším mamičkám a babičkám k ich sviatku Dňa matiek. V základnej škole v aule sa po príhovore pani riaditeľky Budzákovej predstavili naše deti zo základnej školy s bohatým kultúrnym programom, ktorý s láskou pripravili pod vedením svojich učiteliek. Poďakovanie patrilo všetkým mamám a babkám.

 
Slávnostné uvítanie novonarodených detí 2011 Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageNa Obecnom úrade v Ždiari v popoludňajších hodinách sme 11. mája 2011 slávnostne privítali medzi seba novonarodené deti, ktoré sa narodili roku 2010. Po úvodných slovách Ing. Veroniky Pitoňákovej pre najmenších občanov našej obce a ich rodičov sa predstavili s programom deti z materskej a základnej školy. Po vystúpení sa prítomným prihovoril starosta obce Ing. Pavol Bekeš, ktorý deťom aj rodičom poprial do ďalšieho života veľa šťastia, zdravia a radosti. Pre spomienku na túto slávnostnú chvíľu Obec Ždiar venovala každému dieťatku pamätný list i peňažnú poukážku.
 
Oznam pre nezamestnaných Tlačiť Email
ImageOznamujeme nezamestnaným, ktorí sa hlásia na Úrade práce v zasadacej miestnosti na Obecnom úrade v Ždiari, že došlo k zmene termínu kontaktu z 13. mája 2011 na 20. mája 2011.
 
 
Slávnostné uvítanie novonarodených detí Tlačiť Email
11. mája 2010 o 14.00 hod.

ImageV obradnej sieni Obecného úradu v Ždiari sa dňa 11. mája 2010 o 14.00 hod. uskutoční slávnostné uvítanie novonarodených detí, ktoré sa narodili v roku 2010.

 
Stretnutie seniorov 2011 Tlačiť Email
4. mája 2011, Fotogaléria

ImageV stredu 4. mája 2011 sa uskutočnilo Stretnutie seniorov za účasti 110 dôchodcov. Kultúrne pásmo pre svojich starých rodičov si pripravili deti z materskej a základnej školy pod vedením pani učiteliek. K našim dôchodcom sa prihovoril pán farár Ľuboš Močáry aj pani riaditeľka Ľubka Budzáková. Záverečné slovo patrilo starostovi obce, ktorý informoval o dianí a plánoch v obci.
 
Ždiarska futbalová liga Tlačiť Email
ImageAj tohto roku rozbiehame ŽFL - Ždiarsku futbalovú ligu. Do 13 mája Vás poprosím o zaregistrovanie mužstiev s kontaktom na kapitána, ktorý bude zastupovať mužstvo. Registrovať mužstvo (min. 5 hráčov) môžte SMS na tel. č +421903642492 alebo na nástenke ŽFL.
15 mája sa uskutoční stretnutie kapitánov (zástupcov mužstva), na ktorom sa dohodnú zmeny v pravidlách, termíny zápasov a pod. Účasť zástupcov z každého mužstva je POVINNÁ, ináč nebude mužstvo zaradené do ŽFL. Po celkom úspešnom prvom ročníku ŽFL nás čakajú menšie zmeny v pravidlách. Asi najdôležitejšie zmeny sú, že sa bude hrať s lenivou loptou a sieť okolo bránok už nebude súčasť ihriska. To znamená, že dotyk lopty o sieť alebo stĺpik nad mantinelom posúdi rozhodca na roh, alebo odkop od bránky.
Ďalšie návrhy budú prejednané na stretnutí zástupcov.
Športu zdar
 
Tancovačka rodín Tlačiť Email
14.mája 2011, Plagát

ImageFarské spoločenstvo rodín a mladých spolu s Obecným úradom v Ždiari Vás všetkých pozýva na
Tancovačku rodín, ktorá sa uskutoční 14.mája 2011 v hoteli Magura. Začiatok zábavy je o 17. 00 hod.
Cena vstupenky: deti do 10 rokov – 1 €
ostatní – 2 €


Vstupenky si môžete zakúpiť u:
Zuzany Mačákovej, Ždiar 281-MŠ
Ivety Kukurovej, obchod - Sintra
Stanky Michalákovej – potraviny ABC,
Jarmily Miškovičovej,
Andrey Zoričákovej.


Každý môže prispieť nejakými doma pripravenými dobrotami na stôl „Agape“ – „Pohostinnosti“.


 
Stretnutie dôchodcov Tlačiť Email
ImageDňa 4. mája 2011 sa bude konať v Goralskej karčme o 14.00 hod. Stretnutie dôchodcov. Odvoz bude zabezpečený autobusom s odchodom o 13:30 hod. z Bachledovej doliny.
 
 
1. RP 2011 – Revitalizácia krajiny Tlačiť Email
ImageObec Ždiar sa zapojila do prvého realizačného projektu – Revitalizácia krajiny 2011, kde do tohto projektu sa zapojilo 833 obcí. Naša obec bola zaradená do zoznamu 200 úspešných obcí. Cieľom je vytvoriť v horských a podhorských oblastiach v leso-poľnohospodárskej krajine minimálne 30 000 m³ vodozádržných prvkov a ich realizáciou znížiť riziko povodní. Projekt sa realizuje z vyčlenených finančných prostriedkov rozpočtu Úradu vlády SR. Od 15. mája 2011 sme začali s protieróznymi opatreniami, a to s prácami na hrádzkach, vsakovacích jamách, kamenných hrádzach, odrážkach a terénnych vlnách.

Ďalej...
 
Dni čistoty Tlačiť Email
20.5.2011 a sobotu 21.5.2011

ImageV piatok 20.5.2011 a sobotu 21.5.2011 sú vyhlásené za dni čistoty našej obce. Žiadame občanov, aby si vyčistili pozemky okolo svojich RD, priekopy pri miestnej ceste a potoky okolo svojich pozemkov. Obec zabezpečí vyčistenie obecných priestranstiev, priekop okolo hlavnej cesty I/67a niektoré úseky okolo obecnej cesty. Do tejto akcie sa zapojí aj základná škola, ktorá vyčistí okolie cesty k hotelu Magura, náučný chodník do Širokého sedla, chodník od Magury na Strednicu, okolie základnej školy a stred obce.
Nazbierané nečistoty je potrebné dať do koniev a v pondelok 23.5.2011 bude mimoriadny zvoz tohto odpadu. Na tieto konvy je porebné priložiť mimoriadny kontrolný lístok, ktorý platí na odvoz len na pondelok. Tieto lístky sa v dňoch 19.5. a 20.5.2011 roznášajú do domov.

Bežný domový odpad sa v pondelok nebude zbierať!

 
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 Tlačiť Email
Sčítanie

ImageSčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 bude výnimočné z dvoch dôvodov. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 763/2008 sa uskutoční po prvý raz v histórii v tom istom roku vo všetkých členských štátoch Európskej únie. Pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 si obyvatelia Slovenskej republiky budú môcť po prvý raz v histórii vybrať, či vyplnia sčítacie formuláre v listinnej podobe alebo v elektronickej forme. Sčítanie obyvateľov, domov a bytov sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011. Údaje sa zaznamenajú do sčítacieho tlačiva k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21. mája 2011. Sčítacie tlačivá sa vyhotovia okrem štátneho jazyka aj v jazyku maďarskom, rómskom, rusínskom a ukrajinskom v listinnej a elektronickej forme a v elektronickej forme aj v anglickom jazyku.
Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 sa vykoná v čase od 13. mája do 6. júna. Tlačené formuláre sa budú vypĺňať od 21. mája 2011 do 6. júna 2011. Záujemcovia o elektronické sčítanie musia však rátať s kratším časom na vyplnenie sčítacích formulárov. Podľa nariadenia o čase sčítania, ktoré schválila vláda, údaje v elektronickej forme sa budú zisťovať od 21. mája do 29. mája 2011. Kratší čas vyhradený na elektronické sčítanie súvisí so snahou zabezpečiť úplnosť sčítania na celom území Slovenskej republiky. Obyvateľov, ktorí sa budú chcieť sčítať elektronicky, ale nakoniec túto možnosť nevyužijú, navštívia dodatočne sčítací komisári a požiadajú ich o vyplnenie sčítacích tlačív v listinnej podobe. Sčítanie vykonajú sčítací komisári. Výsledky zo sčítania obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 sa budú zverejňovať priebežne, komplexné výsledky budú známe najneskôr v marci 2014.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Konzum ABC
Robo Burger
Stolarstvo Domino
Ski Rent
Gorals s.r.o.

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
2 Hostí

LV SERVIS.SK