Udalosti v kocke
Oznam Tlačiť Email
ImageOznamuje obyvateľom obce, že separovaný zber bude podľa plánu, t.j: 30.09.2011.

 
Škola opäť volá! Tlačiť Email
ImagePo krásnych 2 - mesačných prázdninách, po ktorých ste si , žiaci i učitelia dobre oddýchli, sa na Vás opäť teší Vaša i naša škola. Začíname slávnostným otvorením školského roka 2011/2012 5. septembra 2011, t. j. v pondelok o 9:00 hodine v aule základnej školy. Predtým sa však stretneme o 7: 45 hodine v kostole v Ždiari na slávnostnej svätej omši pri príležitosti začiatku nového školského roka. Po slávnostnom otvorení školského roka a privítaní našich prváčikov pokračujeme triednickými hodinami v triedach. Prezuvky stačí doniesť až 6. septembra 2011, t. j. v utorok. Učebnice budú žiaci dostávať v utorok, 6. septembra 2011.
 
 
17. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedli folklórne skupiny z troch strán Tatier na 17. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 13. – 14. augusta 2011 pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Maguranka zo Starej Vsi, Regle z Poronina, Fľajšovan z Oravskej Lesnej, Ľubovňan zo Starej Ľubovne, Vagonár z Popradu a domáci FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu, prietrži a chladu v sobotu začal program slávnosti sv. omšou v kostole, pokračoval vystúpením domácich talentov sestier Janky a Mišky Osvaldovej. Večer pokračoval hitmi skvelého dua Otta Weitera a Andrey Fischer.
 
Preteky konských záprahov 2011 Tlačiť Email
7. augusta 2011, Fotogaléria, Výsledky

Image7. augusta 2011 sa v Ždiari konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 9 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Miroslav Ciriak so synom Matúšom s časom 4 min 45 s. V silovej disciplíne zvíťazil Vladimír Vida a Dušan Koščák z Lendaku s časom 25 s., ktorých kone zvíťazili aj v súťaži o najkrajší pár koní. V súťaži o najupravenejších furmanov opäť zvíťazili bratia Nemešányovci. Všetci súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
17. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
Plagát

ImageObec Ždiar Vás pozýva na 17. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13. – 14. augusta 2011 v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar.

Sponzorov Goralských slávností prosíme o vecné ceny alebo finančnú podporu. Organizátori GFS nebudú osobne navštevovať domácnosti a podnikateľské subjekty. Sponzori môžu doniesť svoj príspevok na obecný úrad do 11. augusta 2011.
 
Hasičské preteky 2011 Tlačiť Email
31. júla 2011, Fotogaléria, Výsledková listina

ImageV nedeľu 31. júla 2011 o 13.00 hod. v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar sa konali „Hasičské preteky“ za účasti dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Kotliny, Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, dvoch z Mlynice a domácich 2 mužstiev DHZ. Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali rozhodcovia Kováč, Ruda a Mudrák. Družstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.

Toto cestou chceme poďakovať sponzorom, ktorí prispeli vecnou alebo finančnou čiastkou do tomboly a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k priaznivému priebehu tejto akcie a tým podporili Dobrovoľný hasičský zbor v Ždiari.

Umiestnenie DHZ na „Hasičskom dni“ v Ždiari:

MUŽI:
Discilpína: Požiarny útok
1. miesto DHZ Tatranská Kotlina
2. miesto DHZ Mynica II.
3. miesto DHZ Mlynica I.

Disciplína: Štafeta
1. miesto DHZ Tatranská Kotlina
2. miesto DHZ Taranská Lomnica
3. miesto DHZ Mlynica I.
 
Rozlúčková sv. omša Tlačiť Email
Image31.7.2011 bola sv. omša zároveň rozlúčkou s pánom farárom Ľubošom Močárym. Za jeho prácu v našej farnosti mu za vedenie obce poďakovali Ing. Pavol Bekeš a Mária Andrášová.

Prajeme veľa šťastia, síl a trpezlivosti.
Ďalej...
 
Zahájenie školského roka 2011-2012 v materskej škole Tlačiť Email
Image5. septembra 2011 začína prevádzka predškolského zariadenia – Materskej školy v Ždiari. Na svojich škôlkárov sa tešia p. učiteľky Danka, Janka, Zuzana, Iveta a čakajú ich najneskorší príchod do 8.00 hod.
Viac info.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Ski Rent
Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Profi drill
Wild Park

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK