Udalosti v kocke
Oznam Tlačiť Email
ImageOznamuje obyvateľom obce, že separovaný zber bude podľa plánu, t.j: 30.09.2011.

 
Škola opäť volá! Tlačiť Email
ImagePo krásnych 2 - mesačných prázdninách, po ktorých ste si , žiaci i učitelia dobre oddýchli, sa na Vás opäť teší Vaša i naša škola. Začíname slávnostným otvorením školského roka 2011/2012 5. septembra 2011, t. j. v pondelok o 9:00 hodine v aule základnej školy. Predtým sa však stretneme o 7: 45 hodine v kostole v Ždiari na slávnostnej svätej omši pri príležitosti začiatku nového školského roka. Po slávnostnom otvorení školského roka a privítaní našich prváčikov pokračujeme triednickými hodinami v triedach. Prezuvky stačí doniesť až 6. septembra 2011, t. j. v utorok. Učebnice budú žiaci dostávať v utorok, 6. septembra 2011.
 
 
17. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedli folklórne skupiny z troch strán Tatier na 17. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 13. – 14. augusta 2011 pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Maguranka zo Starej Vsi, Regle z Poronina, Fľajšovan z Oravskej Lesnej, Ľubovňan zo Starej Ľubovne, Vagonár z Popradu a domáci FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu, prietrži a chladu v sobotu začal program slávnosti sv. omšou v kostole, pokračoval vystúpením domácich talentov sestier Janky a Mišky Osvaldovej. Večer pokračoval hitmi skvelého dua Otta Weitera a Andrey Fischer.
 
Preteky konských záprahov 2011 Tlačiť Email
7. augusta 2011, Fotogaléria, Výsledky

Image7. augusta 2011 sa v Ždiari konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 9 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Miroslav Ciriak so synom Matúšom s časom 4 min 45 s. V silovej disciplíne zvíťazil Vladimír Vida a Dušan Koščák z Lendaku s časom 25 s., ktorých kone zvíťazili aj v súťaži o najkrajší pár koní. V súťaži o najupravenejších furmanov opäť zvíťazili bratia Nemešányovci. Všetci súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
17. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
Plagát

ImageObec Ždiar Vás pozýva na 17. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13. – 14. augusta 2011 v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar.

Sponzorov Goralských slávností prosíme o vecné ceny alebo finančnú podporu. Organizátori GFS nebudú osobne navštevovať domácnosti a podnikateľské subjekty. Sponzori môžu doniesť svoj príspevok na obecný úrad do 11. augusta 2011.
 
Hasičské preteky 2011 Tlačiť Email
31. júla 2011, Fotogaléria, Výsledková listina

ImageV nedeľu 31. júla 2011 o 13.00 hod. v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar sa konali „Hasičské preteky“ za účasti dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Kotliny, Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, dvoch z Mlynice a domácich 2 mužstiev DHZ. Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali rozhodcovia Kováč, Ruda a Mudrák. Družstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.

Toto cestou chceme poďakovať sponzorom, ktorí prispeli vecnou alebo finančnou čiastkou do tomboly a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k priaznivému priebehu tejto akcie a tým podporili Dobrovoľný hasičský zbor v Ždiari.

Umiestnenie DHZ na „Hasičskom dni“ v Ždiari:

MUŽI:
Discilpína: Požiarny útok
1. miesto DHZ Tatranská Kotlina
2. miesto DHZ Mynica II.
3. miesto DHZ Mlynica I.

Disciplína: Štafeta
1. miesto DHZ Tatranská Kotlina
2. miesto DHZ Taranská Lomnica
3. miesto DHZ Mlynica I.
 
Rozlúčková sv. omša Tlačiť Email
Image31.7.2011 bola sv. omša zároveň rozlúčkou s pánom farárom Ľubošom Močárym. Za jeho prácu v našej farnosti mu za vedenie obce poďakovali Ing. Pavol Bekeš a Mária Andrášová.

Prajeme veľa šťastia, síl a trpezlivosti.
Ďalej...
 
Zahájenie školského roka 2011-2012 v materskej škole Tlačiť Email
Image5. septembra 2011 začína prevádzka predškolského zariadenia – Materskej školy v Ždiari. Na svojich škôlkárov sa tešia p. učiteľky Danka, Janka, Zuzana, Iveta a čakajú ich najneskorší príchod do 8.00 hod.
Viac info.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Tatry
Privat u Terky
Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík
Penzión Perla

TOP služby

Stolarstvo Domino
Wild Park
Konzum ABC
Profi drill
Robo Burger

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
5 Hostí

LV SERVIS.SK