Udalosti v kocke
Goralské folklórne slávnosti 2012 Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedli folklórne skupiny z troch strán Tatier na 18. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 11. – 12. augusta 2012 pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Tepličan z Liptovskej Tepličky, Wierchy z Bieleho Dunajca (PL), Frankovčan z Malej Frankovej, Maguranka zo Spišskej Starej Vsi, Fľajšovan z Oravskej Lesnej, Magura z Kežmarku a domáci DFS Ždiaranček a spevácka skupina FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu v sobotu začal program Goralských slávností sv. omšou v kostole, pokračoval vystúpením domácich talentov sestier Alžbetky, Janky, Mišky Osvaldových a Lenky Vojtaššákovej. Večer pokračoval skvelou zábavou, ktorú rozprúdila skupina SENZUS.
 
18. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
11. – 12. augusta 2012

Obec Ždiar Vás pozýva na 18. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 11. – 12. augusta 2012 v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar.

Vstupné:
dopelí 2,00 €
deti do 15 rokov 1,00 €

Sponzorov Goralských slávností prosíme o príspevok formou vecných cien alebo finančného príspevku.
Organizátori GFS nebudú osobne navštevovať domácnosti a podnikateľské subjekty. Sponzori môžu doniesť svoj príspevok na obecný úrad do 10. augusta 2012.

Všetkým sponzorom vopred ďakujeme
 
Duchovná očista na Žlebine Tlačiť Email
2.9.2012.

ImageFarský úrad v Ždiari a naši poľovníci aj tento rok pripravili stretnutie na Žlebine, ktoré bude v nedeľu 2.9.2012. Srdečne Vás pozývajú na sv. omšu, ktorá je naplánovaná na 12:00 hod. Vo farskom kostole v Ždiari bude sv. omša v nedeľu len 7:45.


 
Oznam Tlačiť Email
ImageOznamujeme majiteľovi GPS čiernej farby, ktorý ho stratil na hrebeni Spišskej Magury dňa 17.8.2012, že GPS si môže vyzdvihnúť na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Ždiari.

Telefonický kontakt: 052/4498 292.
 
 
Futbalový turnaj 2012 Tlačiť Email
Organizátori Ždiarskej futbalovej ligy Vás pozývajú na turnaj o Putovný pohár starostu obce dňa 26.8.2012 o 13.00 hod. , ktorý sa odohrá na školskom ihrisku.
 
 
Preteky konských záprahov 2012 Tlačiť Email
Fotogaléria, Výsledky

Image5. augusta 2012 sa v Ždiari konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 9 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Vladimír Vida a Valent Majerčák s časom 5 min. 41 sek. V silovej disciplíne zvíťazil Vladimír Vida a Valent Majerčák z Lendaku, ktorých kone zvíťazili aj v súťaži o najkrajší pár koní. Všetci súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
Silový viacboj 2012 Tlačiť Email
19. augusta 2012

Hotel Bachledka ***Strachan na II. ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier dňa 19. augusta 2012 so začiatkom o 11.oo hod. do Ždiaru – Bachledovej doliny.
Preverte si svoje schopnosti v rôznych silových disciplínach. Pre víťazov sú pripravené odmeny v podobe ,,PRICE MANY“, atrakcie pre deti, bohatá tombola a skvelá disco party ...

Príďte podporiť nezvyčajnú akciu do Bachledovej doliny.

 
 
Požiar Tlačiť Email
26.8.2012
ImageV noci 26.8.2012 Dobrovoľný hasičský zbor zasahoval pri požiari rodinného domu. Pomoc hasičov prišla aj z Popradu, Mengusoviec a Vysokých Tatier.


Ďalej...
 
Pripomienky k cestovnému poriadku SAD Poprad Tlačiť Email
ImageK termínu 9.12.2012 dochádza k pravidelnej zmene cestovných poriadkov autobusovej dopravy. Žiadame obyvateľov obce o zaslanie prípadných pripomienok k doteraz platným cestovným poriadkom v termíne najneskôr do 10.9.2012 na Obecný úrad v Ždiari alebo na našu mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

 
 
II.ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageAugustovú slnečnú nedeľu 19.08.2012 v areáli hotela Bachledka***Strachan spestril v Bachledovej doline II.ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier.

Svoje silácke schopnosti si preverilo 12 súťažiacich v siedmich netradičních disciplínách zameraných na vytrvalosť, dynamiku, výbušnosť a rýchlosť. Celkové víťazstvo získal Marcin Kalafa zo Zakopaného, 2. miesto Ján Petras z Lendaku a 3. miesto Vladimír Miškovič z Tatranskej Javoriny. Napriek tomu, že to nie je vrcholová súťaž, pretekári svojimi výkonmi strhli k meraniu síl aj prítomných zástupcov mužského pohlavia z radov divákov a organizátorov. Na záver boli rozdelené ceny a tombola, ktoré boli vďaka sponzorom štedré.
Magická sila nevšedného zážitku sa niesla do neskorých poobedňajších hodín.
 
Začiatok školského roka 2012/2013 v materskej škole Tlačiť Email
Vážení rodičia!
ImageKoniec letných prázdnin sa nezadržateľne priblížil. Znamená to, že po dvoch mesiacoch plných pohody, slnka a nových zážitkov sa opäť stretneme v materskej škole. Tí, ktorí do materskej školy chodili, vrátia sa k svojim kamarátom, hračkám, učiteľkám, kuchárke i upratovačke. No veľa je i detí a rodičov, ktorí k nám zavítajú po prvý krát.
Všetci sme zvedaví, čo nám nový školský rok prinesie, Vám i Vašim deťom, ale i nám zamestnancom. Tešíme sa na Vás a urobíme všetko preto, aby ste boli v našej materskej škole spokojní.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Perla
Apartmány Kamzík
Privat u Terky
Penzion Kamzik

TOP služby

Profi drill
Robo Burger
Wild Park
Konzum ABC
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK