Udalosti v kocke
Goralské folklórne slávnosti 2012 Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageTradície, zvyklosti, spev, tanec, ľudovú muziku, kroje a autentický folklór svojho regiónu predviedli folklórne skupiny z troch strán Tatier na 18. ročníku Goralských folklórnych slávností, ktorý sa konal v dňoch 11. – 12. augusta 2012 pod Ždiarskou vidlou a Havranom. Folklórny súbor Tepličan z Liptovskej Tepličky, Wierchy z Bieleho Dunajca (PL), Frankovčan z Malej Frankovej, Maguranka zo Spišskej Starej Vsi, Fľajšovan z Oravskej Lesnej, Magura z Kežmarku a domáci DFS Ždiaranček a spevácka skupina FS Goral zo Ždiaru svojím umením obohatili nedeľné popoludnie domácim i zahraničným návštevníkom Goralských slávností.

Aj napriek nepriaznivému daždivému počasiu v sobotu začal program Goralských slávností sv. omšou v kostole, pokračoval vystúpením domácich talentov sestier Alžbetky, Janky, Mišky Osvaldových a Lenky Vojtaššákovej. Večer pokračoval skvelou zábavou, ktorú rozprúdila skupina SENZUS.
 
18. ročník Goralských folklórnych slávností Tlačiť Email
11. – 12. augusta 2012

Obec Ždiar Vás pozýva na 18. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 11. – 12. augusta 2012 v areáli SkiCentrum Strednica Ždiar.

Vstupné:
dopelí 2,00 €
deti do 15 rokov 1,00 €

Sponzorov Goralských slávností prosíme o príspevok formou vecných cien alebo finančného príspevku.
Organizátori GFS nebudú osobne navštevovať domácnosti a podnikateľské subjekty. Sponzori môžu doniesť svoj príspevok na obecný úrad do 10. augusta 2012.

Všetkým sponzorom vopred ďakujeme
 
Duchovná očista na Žlebine Tlačiť Email
2.9.2012.

ImageFarský úrad v Ždiari a naši poľovníci aj tento rok pripravili stretnutie na Žlebine, ktoré bude v nedeľu 2.9.2012. Srdečne Vás pozývajú na sv. omšu, ktorá je naplánovaná na 12:00 hod. Vo farskom kostole v Ždiari bude sv. omša v nedeľu len 7:45.


 
Oznam Tlačiť Email
ImageOznamujeme majiteľovi GPS čiernej farby, ktorý ho stratil na hrebeni Spišskej Magury dňa 17.8.2012, že GPS si môže vyzdvihnúť na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Ždiari.

Telefonický kontakt: 052/4498 292.
 
 
Futbalový turnaj 2012 Tlačiť Email
Organizátori Ždiarskej futbalovej ligy Vás pozývajú na turnaj o Putovný pohár starostu obce dňa 26.8.2012 o 13.00 hod. , ktorý sa odohrá na školskom ihrisku.
 
 
Preteky konských záprahov 2012 Tlačiť Email
Fotogaléria, Výsledky

Image5. augusta 2012 sa v Ždiari konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 9 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Vladimír Vida a Valent Majerčák s časom 5 min. 41 sek. V silovej disciplíne zvíťazil Vladimír Vida a Valent Majerčák z Lendaku, ktorých kone zvíťazili aj v súťaži o najkrajší pár koní. Všetci súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom.
 
Silový viacboj 2012 Tlačiť Email
19. augusta 2012

Hotel Bachledka ***Strachan na II. ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier dňa 19. augusta 2012 so začiatkom o 11.oo hod. do Ždiaru – Bachledovej doliny.
Preverte si svoje schopnosti v rôznych silových disciplínach. Pre víťazov sú pripravené odmeny v podobe ,,PRICE MANY“, atrakcie pre deti, bohatá tombola a skvelá disco party ...

Príďte podporiť nezvyčajnú akciu do Bachledovej doliny.

 
 
Požiar Tlačiť Email
26.8.2012
ImageV noci 26.8.2012 Dobrovoľný hasičský zbor zasahoval pri požiari rodinného domu. Pomoc hasičov prišla aj z Popradu, Mengusoviec a Vysokých Tatier.


Ďalej...
 
Pripomienky k cestovnému poriadku SAD Poprad Tlačiť Email
ImageK termínu 9.12.2012 dochádza k pravidelnej zmene cestovných poriadkov autobusovej dopravy. Žiadame obyvateľov obce o zaslanie prípadných pripomienok k doteraz platným cestovným poriadkom v termíne najneskôr do 10.9.2012 na Obecný úrad v Ždiari alebo na našu mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

 
 
II.ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier Tlačiť Email
Fotogaléria

ImageAugustovú slnečnú nedeľu 19.08.2012 v areáli hotela Bachledka***Strachan spestril v Bachledovej doline II.ročník silového viacboja o putovný pohár Belianskych Tatier.

Svoje silácke schopnosti si preverilo 12 súťažiacich v siedmich netradičních disciplínách zameraných na vytrvalosť, dynamiku, výbušnosť a rýchlosť. Celkové víťazstvo získal Marcin Kalafa zo Zakopaného, 2. miesto Ján Petras z Lendaku a 3. miesto Vladimír Miškovič z Tatranskej Javoriny. Napriek tomu, že to nie je vrcholová súťaž, pretekári svojimi výkonmi strhli k meraniu síl aj prítomných zástupcov mužského pohlavia z radov divákov a organizátorov. Na záver boli rozdelené ceny a tombola, ktoré boli vďaka sponzorom štedré.
Magická sila nevšedného zážitku sa niesla do neskorých poobedňajších hodín.
 
Začiatok školského roka 2012/2013 v materskej škole Tlačiť Email
Vážení rodičia!
ImageKoniec letných prázdnin sa nezadržateľne priblížil. Znamená to, že po dvoch mesiacoch plných pohody, slnka a nových zážitkov sa opäť stretneme v materskej škole. Tí, ktorí do materskej školy chodili, vrátia sa k svojim kamarátom, hračkám, učiteľkám, kuchárke i upratovačke. No veľa je i detí a rodičov, ktorí k nám zavítajú po prvý krát.
Všetci sme zvedaví, čo nám nový školský rok prinesie, Vám i Vašim deťom, ale i nám zamestnancom. Tešíme sa na Vás a urobíme všetko preto, aby ste boli v našej materskej škole spokojní.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík
Penzión Perla

TOP služby

Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Wild Park
Robo Burger
Profi drill

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
3 Hostí

LV SERVIS.SK