Udalosti v kocke
Goralské folklórne slávnosti 2013 Tlačiť Email
Fotogaléria
Goralské folklórne slávnosti 2013 ponúkli svojim návštevníkom za účasti folklórnych skupín z troch strán Tatier zážitky spojené s tradíciami a zvyklosťami. Účinkujúci z FS Maguranka – Spišská Stará Ves, Czardasz – Niedzica-Poľsko, Frankovčan – Malá Franková, Ždiaranček – domáca detská folklórna skupina, Zawaternik z Lesnice-Poľsko, Goral zo Suchej Hory a folklórny súbor Magura z Kežmarku predviedli svoje nadšenie pre spev, tanec a ľudovú muziku zo svojho regiónu.

Nepriaznivé počasie v sobotu neodradilo od programu slávnosti, ktoré začali sv. omšou pod Ždiarskou vidlou a Havranom, pokračoval vystúpením domácich talentov sestier Alžbetky a Mišky Osvaldovej, Barborky Andrášovej a Jožka Budzáka. Večer pokračoval skvelou zábavou, ktorú rozprúdila skupina DRIŠĽAK.

 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
Fotogaléria
4. augusta 2013 sa konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 12 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ, silová disciplína na čas a samostatná silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Ján Nebus st. a Ján Nebus ml. z Lendaku s časom 4 min. 55 sek. V silovej disciplíne – ťahanie dreva zvíťazil Vladimír Vida a Valent Majerčák z Lendaku, ktorých kone zvíťazili aj v súťaži o najkrajší pár koní. Súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom a divákom pripravili krásnu nedeľu s množstvom zážitkov.
 
Oznam Tlačiť Email
Obvodný lesný úrad v Prešove vydal zákaz využívania lesov verejnosťou s účinnosťou od 26.7.2013 do odvolania.

Viac informácií...
 
Čas zvýšeného nebezpečenstva požiaru Tlačiť Email
Vyhlásenie
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Poprade počnúc dňom 24. júla 2013 až do odvolania vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru pre celé územie okresu Poprad
 
Označenie miestnych častí a inštitúcií v obci Tlačiť Email
Fotogaléria
V týchto dňoch prebieha informatívne značenie miestnych častí obce a inštitúcií.
 
Dovidenia milá škôlka, nás už čaká škola veľká... Tlačiť Email
Fotogaléria
V duchu tejto myšlienky prebiehal deň 28.6.2013 predškolákom našej MŠ v Ždiari. Naši predškoláci sa lúčili so svojou škôlkou, kamarátmi, p. učiteľkami, p. kuchárkou a p. upratovačkou. Nebolo treba veľa slov, lebo rozlúčkové piesne a básne vyjadrili spomienky, poďakovanie, ale i slzy radosti, no i smútku za bezstarostným hravým detstvom.
My im prajeme, aby sa im písmenká a číslice darili, aby do veľkej školy chodili radi a aby v dobrom spomínali na pestré chvíle svojho detstva v našej materskej škole.

 
Výstavba oporného múru Tlačiť Email
Fotogaléria
Obec Ždiar zabezpečila výstavbu oporného múru na ochranu miestnej komunikácie v Bachledovej doline.
 
Pozvánka na diskotéku spojenú so zapálením vatry Tlačiť Email
SkiCentrum Strednica Ždiar pozýva mladých i širokú verejnosť sa zabaviť dňa 5. júla 2013 so začiatkom o 20.00 hod. na diskotéku spojenú so zapálením vatry o 21.00 hod. O hudobnú produkciu a svetelné efekty sa postará DJ Bado. Vstup voľný.
 
Práce na obecnom majetku Tlačiť Email
Fotogaléria
V týchto dňoch sa realizovali servisné práce na zariadení Huber – prečerpávačky ČOV, práce na kosení cintorína a oprave plota pri budove OO PZ.
 
40 rokov od tragickej smrti Ignáca Kriššáka Tlačiť Email
30. júna 2013 pri príležitosti farskej odpustovej slávnosti Návštevy Panny Márie bol tento deň spomienkou na Ignáca Kriššáka, pretože v týchto dňoch pripadlo 40 rokov od jeho tragickej smrti po záchrane topiaceho sa.
Ďalej...
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Konzum ABC
Wild Park
Ski Rent
Stolarstvo Domino
Gorals s.r.o.

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
2 Hostí

LV SERVIS.SK