Udalosti v kocke
Goralské folklórne slávnosti 2014 Tlačiť Email
Fotogaléria: Sobota, Nedeľa
Jubilejný 20. ročník Goralských folklórnych slávností, ktorý finančne podporil Prešovský samosprávny kraj, ponúkol milovníkom ľudovej hudby, spevu a tanca za účasti folklórnych skupín z troch strán Tatier zážitky spojené s tradíciami a zvyklosťami. Účinkujúci z FS Podhale – Jurgow, Maguranka – Spišská Stará Ves, Wiyrchowiane – Bukowina Tatrzańska-Poľsko, Kicora - Lendak, Fľajšovan – Oravská Lesná, Ždiaranček a Goral – domáca folklórna skupina a folklórny súbor Magurák z Kežmarku predviedli svoje nadšenie pre zachovanie svojich tradícií.
Ďalej...
 
Oficiálne otvorenie náučného chodníka Tlačiť Email
 
 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
Fotogaléria
3. augusta 2014 sa konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 9 párov koní a ich furmanov. Súťažili v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ, silová disciplína na čas a samostatná silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Vladimír Vida a Valent Majerčák z Lendaku s časom 4 min. 54 sek. V silovej disciplíne – ťahanie dreva zvíťazil opäť Vladimír Vida a Valent Majerčák. Cenu o najkrajší pár koní získal Miroslav a Matúš Ciriakovci a cenu o najkrajšie oblečený furmanský pár Karol Michalák a Ľubomír Nemešány.

Ďakujeme všetkým furmanom, že predvedením svojho majstrovstva s koňmi spríjemnili všetkým peknú slnečnú nedeľu.
 
Hasičský deň Tlačiť Email
Forogaléria
V nedeľu 27. júla 2014 o 14.00 hod. v Monkovej doline sa konala „Hasičská súťaž o pohár starostu obce“ za účasti Dobrovoľných hasičských zborov z Osturne, Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, Tatranskej Kotliny, Mlynice 2 domácich družstiev. Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali páni rozhodcovia p. Kováč, Mudrák, Brejčák, Slovík a Šebesta. Mužstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.
Ďalej...
 
Ukončenie prác po veľkej vode Tlačiť Email
Obec ukončila práce po veľkej vode na vymytej ceste na Antošák a uloženie gabionov v toku Biela.
Ďalej...
 
Dovidenia milá škôlka, nás už čaká škola veľká..... Tlačiť Email
Fotogaléria
V duchu tejto myšlienky prebiehal deň, 27.6.2014 predškolákom našej MŠ v Ždiari. Naši predškoláci sa lúčili so svojou škôlkou, kamarátmi, pani učiteľkami, p. kuchárkou a p. upratovačkou. Rozlúčkovou slávnosťou sa ukončila jedna etapa ich života. Ukončilo sa bezstarostné detstvo plné radosti, hier a rozprávok. V septembri ich čakajú nové dobrodružstvá a noví kamaráti za bránou základnej školy.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Profi drill
Wild Park
Konzum ABC
Stolarstvo Domino
Robo Burger

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK