Udalosti v kocke
Rozlúčka v MŠ Tlačiť Email
Fotogaléria
Tak ako býva zvykom na konci školského roka, aj v našej materskej škole, sa dňa 30.6.2015 konala slávnostná rozlúčka predškolákov.  Rozlúčka detí, ktoré spoločne s nami trávili čas, niekoľko rokov deň čo deň kráčali do materskej školy, prekonávali rôzne prekážky, riešili zaujímavé , náročné i menej náročné úlohy, smiali sa a radovali. V tomto školskom roku opúšťa brány našej materskej školy 10 predškolákov.
 
Medzinárodné cyklistické preteky TATRY TOUR Tlačiť Email
Mapa a profilRozpis
Dňa 25. júla 2015 sa uskutočnia medzinárodné preteky TATRY TOUR. Trať pretekov bude prechádzať aj cez našu obec. Pelotón môžete povzbudiť v čase od 11:30 do 12:30 v smere na Lysú Poľanu a od 14:20 do 16:00 hod v smere z Lysej Poľany do Starého Smokovca. Prosíme o ohľaduplnosť na hlavnej ceste I/67 a križovatkách.
 
Kežmarské cyklistické preteky 2015 Tlačiť Email
Orientačný a časový rozvrh a plán trasy
Cyklistický klub MŠK Kežmarok organizuje cyklistické preteky dňa 19.07.2015 so štartom na ul. Hlavné námestie v Kežmarku o 10:00 hod. Predpokladaný prejazd pelotónu našou obcou je o 11:45 hod.
 
Beliansko-Pieninský MTB maratón 2015 Tlačiť Email
SUN Bachledova, IMMOBAU, s.r.o. Vás pozýva na cyklomaratón troch dolín Ždiar- Jezersko - Malá Franková. Viac informácií...
 
Regenerácia centrálnej časti obce Ždiar Tlačiť Email
Fotogaléria
21.7.2014 začali stavebné práce na projekte: „Regenerácia centrálnej časti obce Ždiar“. Projekt je spolufinancovaný ;Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a spoluúčasti obce vo výške 5 %. Výška poskytnutého príspevku je 421 170,47 EUR. Revitalizácia verejných priestranstiev pozostáva z rekonštrukcie miestnych komunikácií, výstavby a rekonštrukcie chodníkov, verejného osvetlenia sadových úprav a drobnej architektúry. Projekt sa v týchto dňoch dokončuje.
 
Goralské folklórne slávnosti 2015 Tlačiť Email
Fotogaléria
21. ročník Goralských folklórnych slávností ponúkol milovníkom ľudovej hudby, spevu a tanca za účasti folklórnych skupín z dvoch strán Tatier zážitky spojené tradíciami a zvyklosťami. Účinkujúci z FS Maguranka – Spišská Stará Ves, DFS Mali Bialcanie – Bialka Tatrzańska, Poľsko, FS Osturňanka – Osturňa, im. Klimky Bachledy – Zakopane, Poľsko, Frankovčan – Malá Franková, Ľubovňan – Stará Ľubovňa, Ždiaranček a Goral – domáca folklórna skupina predviedli svoje nadšenie pre zachovanie svojich tradícií.
Ďalej...
 
Preteky konských záprahov 2015 Tlačiť Email
Výsledky: zručnosť, silová disciplína
Fotogaléria
2. augusta 2015 sa konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 8 párov koní a ich furmanov. Súťažilo sa v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ, silová disciplína na čas a samostatná silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Eduard Spirčák a Ľubomír Nemešany zo Ždiaru s časom 4 min. 17 sek. V silovej disciplíne – ťahanie dreva zvíťazil Vladimír Vida a Valent Majerčák st. z Lendaku. Kone furmanov Jána Jašňáka a Dušana Koščáka z Lendaku zvíťazili v súťaži o najkrajší pár koní. Súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom a divákom pripravili krásnu nedeľu s množstvom zážitkov.
Touto cestou ešte raz chceme poďakovať p. Radovanovi Julákovi z Děčína, ktorý zvýšil svojím vkladom sumu pre víťaza s najsilnejšími koňmi v silovej disciplíne zo 100 Eur na 200 Eur.
 
11. ročník hasičskej súťaže o Pohár starostu obce Tlačiť Email
Fotogaléria, výsledková listina
V nedeľu 26. júla 2015 o 14.00 hod. v Monkovej doline sa konala „Hasičská súťaž o pohár starostu obce“ za účasti Dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, Lendaku, Huncoviec, Podhorian, Tatranskej Kotliny, Mlynice Osturne, Ľubice a domáceho mužstva DHZ Ždiar. Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali páni rozhodcovia pod vedením p. Kováča. Mužstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Víťazmi v disciplíne požiarny útok s vodou sa stali hasiči z Ľubice a v disciplíne hasičský útok štafeta sa stali hasiči z Lendaku.
Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Wild Park
Stolarstvo Domino
Robo Burger
Gorals s.r.o.
Konzum ABC

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK