Udalosti v kocke
Rozlúčka v MŠ Tlačiť Email
Fotogaléria
Tak ako býva zvykom na konci školského roka, aj v našej materskej škole, sa dňa 30.6.2015 konala slávnostná rozlúčka predškolákov.  Rozlúčka detí, ktoré spoločne s nami trávili čas, niekoľko rokov deň čo deň kráčali do materskej školy, prekonávali rôzne prekážky, riešili zaujímavé , náročné i menej náročné úlohy, smiali sa a radovali. V tomto školskom roku opúšťa brány našej materskej školy 10 predškolákov.
 
Medzinárodné cyklistické preteky TATRY TOUR Tlačiť Email
Mapa a profilRozpis
Dňa 25. júla 2015 sa uskutočnia medzinárodné preteky TATRY TOUR. Trať pretekov bude prechádzať aj cez našu obec. Pelotón môžete povzbudiť v čase od 11:30 do 12:30 v smere na Lysú Poľanu a od 14:20 do 16:00 hod v smere z Lysej Poľany do Starého Smokovca. Prosíme o ohľaduplnosť na hlavnej ceste I/67 a križovatkách.
 
Kežmarské cyklistické preteky 2015 Tlačiť Email
Orientačný a časový rozvrh a plán trasy
Cyklistický klub MŠK Kežmarok organizuje cyklistické preteky dňa 19.07.2015 so štartom na ul. Hlavné námestie v Kežmarku o 10:00 hod. Predpokladaný prejazd pelotónu našou obcou je o 11:45 hod.
 
Beliansko-Pieninský MTB maratón 2015 Tlačiť Email
SUN Bachledova, IMMOBAU, s.r.o. Vás pozýva na cyklomaratón troch dolín Ždiar- Jezersko - Malá Franková. Viac informácií...
 
Regenerácia centrálnej časti obce Ždiar Tlačiť Email
Fotogaléria
21.7.2014 začali stavebné práce na projekte: „Regenerácia centrálnej časti obce Ždiar“. Projekt je spolufinancovaný ;Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a spoluúčasti obce vo výške 5 %. Výška poskytnutého príspevku je 421 170,47 EUR. Revitalizácia verejných priestranstiev pozostáva z rekonštrukcie miestnych komunikácií, výstavby a rekonštrukcie chodníkov, verejného osvetlenia sadových úprav a drobnej architektúry. Projekt sa v týchto dňoch dokončuje.
 
Goralské folklórne slávnosti 2015 Tlačiť Email
Fotogaléria
21. ročník Goralských folklórnych slávností ponúkol milovníkom ľudovej hudby, spevu a tanca za účasti folklórnych skupín z dvoch strán Tatier zážitky spojené tradíciami a zvyklosťami. Účinkujúci z FS Maguranka – Spišská Stará Ves, DFS Mali Bialcanie – Bialka Tatrzańska, Poľsko, FS Osturňanka – Osturňa, im. Klimky Bachledy – Zakopane, Poľsko, Frankovčan – Malá Franková, Ľubovňan – Stará Ľubovňa, Ždiaranček a Goral – domáca folklórna skupina predviedli svoje nadšenie pre zachovanie svojich tradícií.
Ďalej...
 
Preteky konských záprahov 2015 Tlačiť Email
Výsledky: zručnosť, silová disciplína
Fotogaléria
2. augusta 2015 sa konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 8 párov koní a ich furmanov. Súťažilo sa v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ, silová disciplína na čas a samostatná silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Eduard Spirčák a Ľubomír Nemešany zo Ždiaru s časom 4 min. 17 sek. V silovej disciplíne – ťahanie dreva zvíťazil Vladimír Vida a Valent Majerčák st. z Lendaku. Kone furmanov Jána Jašňáka a Dušana Koščáka z Lendaku zvíťazili v súťaži o najkrajší pár koní. Súťažiaci furmani predviedli skvelé majstrovstvo práce s koňmi i drevom a divákom pripravili krásnu nedeľu s množstvom zážitkov.
Touto cestou ešte raz chceme poďakovať p. Radovanovi Julákovi z Děčína, ktorý zvýšil svojím vkladom sumu pre víťaza s najsilnejšími koňmi v silovej disciplíne zo 100 Eur na 200 Eur.
 
11. ročník hasičskej súťaže o Pohár starostu obce Tlačiť Email
Fotogaléria, výsledková listina
V nedeľu 26. júla 2015 o 14.00 hod. v Monkovej doline sa konala „Hasičská súťaž o pohár starostu obce“ za účasti Dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Lomnice, Novej Lesnej, Lendaku, Huncoviec, Podhorian, Tatranskej Kotliny, Mlynice Osturne, Ľubice a domáceho mužstva DHZ Ždiar. Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok a štafeta, na ktoré dohliadali páni rozhodcovia pod vedením p. Kováča. Mužstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Víťazmi v disciplíne požiarny útok s vodou sa stali hasiči z Ľubice a v disciplíne hasičský útok štafeta sa stali hasiči z Lendaku.
Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Perla
Privat u Terky
Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Robo Burger
Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Wild Park
Profi drill

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
5 Hostí

LV SERVIS.SK