Udalosti v kocke
7. ročník Reprezentačného plesu Goralov Tlačiť Email
Fotogaléria
Skvelá zábava sa niesla celým večerom na 7. Reprezentačnom plese Goralov v sobotu 6. februára 2016, ktorý otvorili p. starosta Pavol Bekeš a p. farár Miroslav Lettrich. S programom, ktorý získal ocenenie na súťaži Glória 2016 v poľskom Zakopanom, sa predstavili deti zo súboru Ždiaranček a o zábavu sa postarali aj ženy zo súboru Goral a ždiarska goralská muzika. Do ranných hodín hrala hudobná skupina Q-TY z Kežmarku.

Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí venovali cenu do tomboly alebo prispeli špecialitami na švédske stoly.
 
Zákaz používania pyrotechniky Tlačiť Email
Obec Ždiar vyzýva všetkých prevádzkovateľov ubytovacích a lyžiarskych zariadení, klientov ubytovacích zariadení a obyvateľov obce, aby v čase Silvestrovskej noci a novoročných sviatkov neorganizovali akcie s použitím zábavnej pyrotechniky. V obci sa nachádzajú tri pamiatkové zóny s drevenicami zaradenými do pamiatkového kultúrneho dedičstva, veľa dreveníc a súčasný stav počasia bez snehovej prikrývky predstavuje vysoké riziko požiaru. Použitie pyrotechniky bez súhlasu a povolenej výnimky je porušenie ustanovení zákona o ochrane prírody, VZN obce o ochrane pred požiarmi. Obec Ždiar verí, že spoločne si vychutnáme príjemnú a zábavnou technikou nerušenú silvestrovskú noc a novoročné sviatky v našej obci.
 
Nepoužívanie zábavnej pyrotechniky v čase vianočných a novoročných sviatkov Tlačiť Email
Oznámenie
Sprava TANAPu vyzýva ctených klientov ubytovacích zariadení na území Tatranského národného parku a v jeho ochrannom pásme, aby v súvoislosti s oslavou vianočných a novoročných sviatkov nepoužívali zábavnú pyrotechniku...
 
Požiar Tlačiť Email
Fotogaléria
27. decembra 2015 nadránom o 2.30 nočný požiar v našej obci zachvátil jednu z miestnych dreveníc, ktorú v dôsledku požiaru muselo opustiť 15 ľudí. V ohrození boli okolité rodinné domy a drevenice.

Poďakovanie patrí všetkým hasičom za obetavú pomoc pri hasení požiaru.
 
Oprava strechy na zdravotnom stredisku Tlačiť Email
Obec Ždiar v súčasnej dobe opravuje strechu na zdravotnom stredisku.
Ďalej...
 
Vianočný pozdrav Tlačiť Email
Príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia, šťastia, osobných a pracovných úspechov v roku 2016
želajú pracovníci Obce Ždiar
 
Predsezónne stretnutie podnikateľov v cestovnom ruchu Tlačiť Email
Obec Ždiar Vás pozýva na predsezónne stretnutie podnikateľov v cestovnom ruchu, ktoré sa uskutoční dňa 17.12.2015 o 17.00 hod. Miesto konania bistro La Gamba v Bachledovej doline.
Program:
- príprava zimnej lyžiarskej sezóny 2015/2016 v lyžiarskych strediskách
- informácie cestovného ruchu obce Ždiar
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar Vám oznamuje, že Obecný úrad v Ždiari bude dňa 23.12.2015 zatvorený.
Stavebný úrad je zatvorený dňa 29.12.2015.
 
Stretnutie s Andrejom Kiskom, prezidentom SR Tlačiť Email
Fotogaléria
Pri príležitosti sprístupnenia Zámočku kniežaťa Christiana Kraft von Hohenloheho v Tatranskej Javorine verejnosti sa uskutočnilo stretnutie primátorov a starostov okolitých obcí s Andrejom Kiskom, prezidentom Slovenskej republiky.

Lovecký zámoček v Tatranskej Javorine bude návštevníkom sprístupnený každý štvrtok od 11:00 hod. Plánované sú 4 vstupy, každú hodinu. V tom istom čase bude sprístupnený aj drevený Rímskokatolícky kostol zasvätený sv. Anne v Tatranskej Javorine, ktorý dal postaviť knieža Hohenlohe a bol vysvätený v roku 1903.
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že zvoz TKO 10. decembra 2015 sa uskutoční bez kontrolných lístkov.
 
Sviatok sv. Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka Tlačiť Email
Fotogaléria
Mikuláša, ktorý opäť po roku zavítal do Ždiaru na sv. omšu v piatok 4. decembra 2015, za sprievodu anjelov porozdával zo svojho koša sladkú nádielku a spolu s deťmi rozsvietil vianočný stromček.
 
Mikuláš v materskej škole Tlačiť Email
Fotogaléria
Mikuláš chodil tieto dni po celom svete a  zavítal aj do našej materskej školy v Ždiari. Deti ho privítali básničkami, pesničkami a každé dieťa si od Mikuláša odnášalo balíček a veľa pekných spomienok na stretnutie s ním.
 
Lyžiarske strediská TATRY SKI s jedným skipasom Tlačiť Email
Cenník Tatry SKI pass
Ski Bachledova sa spája s Tatry Ski. Na jeden skipas je tak možné lyžovať až v deviatich strediskách na takmer 40 km zjazdoviek v okolí Tatier na Slovensku i Poľsku.
Mapa Ski Bachledova
Mapa Tatry Ski
Ďalej...
 
Začiatok lyžiarskej sezóny Tlačiť Email
Lyžiarske stredisko SKIBACHLEDOVA Vás pozýva na prvú lyžovačku v piatok 4.12.2015. V deň otvorenia stredisko ponúka jednotnú cenu skipasu 10 Eur.
 
Nové kontrolné lístky TKO na rok 2016 Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že nové kontrolné lístky TKO na rok 2016 si môžu vyzdvihnúť na obecnom úrade. Prvý zvoz TKO v mesiaci január bude 7. januára 2016 a zvoz separovaného odpadu 8. januára 2016.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Perla
Privat u Terky
Apartmány Kamzík
Penzión Tatry
Penzion Kamzik

TOP služby

Robo Burger
Profi drill
Gorals s.r.o.
Konzum ABC
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
4 Hostí

LV SERVIS.SK