Udalosti v kocke
7. ročník Reprezentačného plesu Goralov Tlačiť Email
Fotogaléria
Skvelá zábava sa niesla celým večerom na 7. Reprezentačnom plese Goralov v sobotu 6. februára 2016, ktorý otvorili p. starosta Pavol Bekeš a p. farár Miroslav Lettrich. S programom, ktorý získal ocenenie na súťaži Glória 2016 v poľskom Zakopanom, sa predstavili deti zo súboru Ždiaranček a o zábavu sa postarali aj ženy zo súboru Goral a ždiarska goralská muzika. Do ranných hodín hrala hudobná skupina Q-TY z Kežmarku.

Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí venovali cenu do tomboly alebo prispeli špecialitami na švédske stoly.
 
Zákaz používania pyrotechniky Tlačiť Email
Obec Ždiar vyzýva všetkých prevádzkovateľov ubytovacích a lyžiarskych zariadení, klientov ubytovacích zariadení a obyvateľov obce, aby v čase Silvestrovskej noci a novoročných sviatkov neorganizovali akcie s použitím zábavnej pyrotechniky. V obci sa nachádzajú tri pamiatkové zóny s drevenicami zaradenými do pamiatkového kultúrneho dedičstva, veľa dreveníc a súčasný stav počasia bez snehovej prikrývky predstavuje vysoké riziko požiaru. Použitie pyrotechniky bez súhlasu a povolenej výnimky je porušenie ustanovení zákona o ochrane prírody, VZN obce o ochrane pred požiarmi. Obec Ždiar verí, že spoločne si vychutnáme príjemnú a zábavnou technikou nerušenú silvestrovskú noc a novoročné sviatky v našej obci.
 
Nepoužívanie zábavnej pyrotechniky v čase vianočných a novoročných sviatkov Tlačiť Email
Oznámenie
Sprava TANAPu vyzýva ctených klientov ubytovacích zariadení na území Tatranského národného parku a v jeho ochrannom pásme, aby v súvoislosti s oslavou vianočných a novoročných sviatkov nepoužívali zábavnú pyrotechniku...
 
Požiar Tlačiť Email
Fotogaléria
27. decembra 2015 nadránom o 2.30 nočný požiar v našej obci zachvátil jednu z miestnych dreveníc, ktorú v dôsledku požiaru muselo opustiť 15 ľudí. V ohrození boli okolité rodinné domy a drevenice.

Poďakovanie patrí všetkým hasičom za obetavú pomoc pri hasení požiaru.
 
Oprava strechy na zdravotnom stredisku Tlačiť Email
Obec Ždiar v súčasnej dobe opravuje strechu na zdravotnom stredisku.
Ďalej...
 
Vianočný pozdrav Tlačiť Email
Príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia, šťastia, osobných a pracovných úspechov v roku 2016
želajú pracovníci Obce Ždiar
 
Predsezónne stretnutie podnikateľov v cestovnom ruchu Tlačiť Email
Obec Ždiar Vás pozýva na predsezónne stretnutie podnikateľov v cestovnom ruchu, ktoré sa uskutoční dňa 17.12.2015 o 17.00 hod. Miesto konania bistro La Gamba v Bachledovej doline.
Program:
- príprava zimnej lyžiarskej sezóny 2015/2016 v lyžiarskych strediskách
- informácie cestovného ruchu obce Ždiar
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar Vám oznamuje, že Obecný úrad v Ždiari bude dňa 23.12.2015 zatvorený.
Stavebný úrad je zatvorený dňa 29.12.2015.
 
Stretnutie s Andrejom Kiskom, prezidentom SR Tlačiť Email
Fotogaléria
Pri príležitosti sprístupnenia Zámočku kniežaťa Christiana Kraft von Hohenloheho v Tatranskej Javorine verejnosti sa uskutočnilo stretnutie primátorov a starostov okolitých obcí s Andrejom Kiskom, prezidentom Slovenskej republiky.

Lovecký zámoček v Tatranskej Javorine bude návštevníkom sprístupnený každý štvrtok od 11:00 hod. Plánované sú 4 vstupy, každú hodinu. V tom istom čase bude sprístupnený aj drevený Rímskokatolícky kostol zasvätený sv. Anne v Tatranskej Javorine, ktorý dal postaviť knieža Hohenlohe a bol vysvätený v roku 1903.
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že zvoz TKO 10. decembra 2015 sa uskutoční bez kontrolných lístkov.
 
Sviatok sv. Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka Tlačiť Email
Fotogaléria
Mikuláša, ktorý opäť po roku zavítal do Ždiaru na sv. omšu v piatok 4. decembra 2015, za sprievodu anjelov porozdával zo svojho koša sladkú nádielku a spolu s deťmi rozsvietil vianočný stromček.
 
Mikuláš v materskej škole Tlačiť Email
Fotogaléria
Mikuláš chodil tieto dni po celom svete a  zavítal aj do našej materskej školy v Ždiari. Deti ho privítali básničkami, pesničkami a každé dieťa si od Mikuláša odnášalo balíček a veľa pekných spomienok na stretnutie s ním.
 
Lyžiarske strediská TATRY SKI s jedným skipasom Tlačiť Email
Cenník Tatry SKI pass
Ski Bachledova sa spája s Tatry Ski. Na jeden skipas je tak možné lyžovať až v deviatich strediskách na takmer 40 km zjazdoviek v okolí Tatier na Slovensku i Poľsku.
Mapa Ski Bachledova
Mapa Tatry Ski
Ďalej...
 
Začiatok lyžiarskej sezóny Tlačiť Email
Lyžiarske stredisko SKIBACHLEDOVA Vás pozýva na prvú lyžovačku v piatok 4.12.2015. V deň otvorenia stredisko ponúka jednotnú cenu skipasu 10 Eur.
 
Nové kontrolné lístky TKO na rok 2016 Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že nové kontrolné lístky TKO na rok 2016 si môžu vyzdvihnúť na obecnom úrade. Prvý zvoz TKO v mesiaci január bude 7. januára 2016 a zvoz separovaného odpadu 8. januára 2016.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Robo Burger
Konzum ABC
Profi drill
Wild Park
Stolarstvo Domino

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
2 Hostí

LV SERVIS.SK