Udalosti v kocke
Odber krvi mobilnou jednotkou Tlačiť Email
Plagát
Dňa 03.10.2016 (pondelok) sa v Tatranskej Kotline uskutoční odber krvi mobilnou jednotkou NTS Poprad v čase od 9.00 do 11.30 v budove sanatória.
 
Začiatok školského roka v materskej škole Tlačiť Email
Chystáme sa do Materskej školy?
Zoznam vecí, ktoré bude dieťa potrebovať.
 
Rozsvietenie vianočného stromčeka a privítanie Mikuláša Tlačiť Email
Fotogaléria
V piatok 2. decembra 2016 opäť po roku zavítal do Ždiaru Mikuláš, ktorý za sprievodu našich najmenších rozsvietil vianočný stromček a porozdával zo svojho koša sladkú nádielku.
 
Belianska 25 – cyklomaratón Tlačiť Email
Fotogaléria Mesta Spišská Belá
Výsledková listina
V nedeľu 4. septembra 2016 sa uskutočnil V. ročník cyklistických pretekov „Belianska 25“ za účasti pretekárov v 3 vekových kategóriach so štartom na Belianskom rybníku, ktoré organizuje Mesto Spišská Belá spolu s Obcou Ždiar. Krásne počasie a atmosféru preteku si vychutnalo 59 cyklistov, ktorých v cieli čakalo občerstvenie. Najlepší traja cyklisti z každej kategórie boli odmenení madailou, diplomom a finančnou odmenou, ktoré odvzdával primátor Mesta Spišská Belá Štefan Bieľak a starota Obce Ždiar Pavol Bekeš.

Blahoželáme všetkým pretekárom, ktorí prešli cieľom v Ždiari na Strednici a tešíme sa na budi ročník cyklomaratónu.
Ďalej...
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že zvoz TKO 8. decembra 2016 sa uskutoční bez kontrolných lístkov. Každá domácnosť v rámci tohto zvozu môže odovzdať 2 KUKA nádoby.
 
Predvianočné posedenie seniorov Tlačiť Email
Fotogaléria
Vo štvrtok 25. novembra 2016, tak ako už je zvykom v tomto predvianočnom období, sa stretli dôchodcovia na „Predvianočnom posedení seniorov“. Pre svojich starých rodičov si pripravili program deti z materskej školy pod vedením pani učiteliek a vianočným pásmom deti z DFS Ždiaranček pod vedením Petra Michaláka a Mgr. Jany Andrášovej. Našim dôchodcom sa prihovoril starosta obce Ing. Pavol Bekeš, vdp. Miroslav Lettrich a PhDr. Katarína Budzáková, hlavná sestra Spišskej katolíckej charity.
 
Katarínska zábava Tlačiť Email
 
 
Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Tlačiť Email
Vyhlásenie
Obec Ždiar vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode obec Ždiar od 1. oktobra 2016 od 10:00 hod. do odvolania.
 
Goralské folklórne slávnosti 2016 Tlačiť Email
Fotogaléria
22. ročník Goralských folklórnych slávností ponúkol milovníkom ľudovej hudby, spevu a tanca za účasti folklórnych skupín z dvoch strán Tatier zážitky spojené tradíciami a zvyklosťami. Účinkujúci z FS Maguranka – Spišská Stará Ves, FS Ciardasie – Čierna Hora - Poľsko, Frankovčan – Malá Franková, Oravan – Nižná, Magura z Kežmarku a DFS Ždiaranček a Goral zo Ždiaru predviedli svoje nadšenie pre zachovanie svojich tradícií.
Ďalej...
 
Futbalový turnaj Tlačiť Email
Pozývame Vás na futbalový turnaj dňa 27.8.2016 so začiatkom o 10:00 hod. do Monkovej doliny. Guláš a bufet zabezpečený.
 
Pátračská hra v Bachledke Tlačiť Email
Informácie o hre  
 
Stretnutie na Žlebine Tlačiť Email
Farský úrad a Združenie poľovníkov v Ždiari vás pozývajú v nedeľu 28. augusta 2016 na stretnutie na Žlebine, kde sv. omša je plánovaná na 12.00 hod. V prípade nepriaznivého počasia bude sv. omša o 11:00 hod. v kostole.
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom a návštevníkom obce , že dňa 24.8.2016 t.j. v stredu od 8:00 hod. sa začína s rekonštrukciou miestnej komunikácie asfaltovým povrchom. Obmedzenie premávky na miestnej komunikácii bude v úseku od kostola po budovu polície. Vo štvrtok 25.8.2016 budú práce pokračovať v úseku od polície po odbočku.

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie
 
BIKE CAMP s Filipom Polcom Tlačiť Email
BIKE CAMP Bachledka s Filipom Polcom sa uskutoční v dňoch 12-15.7.2016. 4-dňový Downhill & Enduro bike camp pre všetkých fanúšikov bicyklovania, s profesionálnymi inštruktormi pod vedením Filipa Polca, zakončený pretekom DH FAMILY Bachledka (16.7.2016) , do ktorého sa môžu zapojiť všetci a zmerať si sily aj s účastníkmi campu alebo aj s profesionálmi. Tento nenáročný pretek bude prebiehať na miernej trati FAMILY a bude jej predchádzať tréning pod vedením Filipa Polca na našej pumptrackovej dráhe. V tento deň OTVORÍME NOVÉ KELLYS test & rent centrum. Návštevníci budú mať možnosť otestovať nové Kellys modely, samozrejme nudiť sa nebudú ani tí najmenší.
 
Majstrovstvá Slovenska v downhille Tlačiť Email
 
Preteky konských záprahov Tlačiť Email
Fotogaléria
31. júla 2016 sa konali „Preteky konských záprahov“ za účasti 8 párov koní a ich furmanov. Súťažilo sa v disciplínach : slalom furmanským vozom a nakladanie metrovice, manipulácia s drevom na cieľ a samostatná silová disciplína - ťahanie dreva. Víťazom súťaže zručnosti sa stal Eduard Spirčák so synom Erikom zo Ždiaru s časom 3 min. 58 sek. V silovej disciplíne – ťahanie dreva zvíťazil Ján Nebus a Valent Majerčák z Lendaku. Kone furmana Eduarda Spirčáka zvíťazili v súťaži o najkrajší pár koní a v súťaži o najkrajšie ustrojených furmanov zvíťazil Miroslav Ciriak so synom Matúšom.
 
Víkendová škola discgolfu Tlačiť Email
Dňa 13-14.8.2016 Bachledka Ski/Sun organizuje víkendovú školu discgolfu ,vhodná pre všetky vekové kategórie.
 
Hasičské preteky Tlačiť Email
Fotogaléria
V nedeľu 24. júla 2016 o 13.00 hod. v Monkovej doline sa konala „Hasičská súťaž o pohár starostu obce“ za účasti Dobrovoľných hasičských zborov z Tatranskej Kotliny, Tatranskej Lomnice, Malého Slavkova, Ľubice, Huncoviec, Lendaku, Novej Lesnej a domáceho družstava zo Ždiaru.
Súťažilo sa v disciplínach: požiarny útok v a štafeta, na ktoré dohliadali páni rozhodcovia pod vedením p. Kováča. Mužstvá si mohli overiť svoje schopnosti, niektorým prialo športové šťastie viac, niektorým menej. Všetci hasiči podali skvelý výkon a presvedčili nás o svoje vytrvalosti a kolektívnej súdržnosti.

Víťazom v disciplíne Požiarny útok sa stalo DHZ Malý Slavkov a v kategórii ženy Huncovce.
 
Beliansko-pieninský MTB maratón 2016 Tlačiť Email
Propozície
Dňa 6.08.2016 stredisko Bachledka Ski/Sun organizuje už druhý ročník krásneho športového podujatia Beliansko-pieninský MTB, ktorý sa minulý rok tešil veľkému úspechu. V tento deň stredisko pripravilo pestrý program pre rodiny. Najmenších čakajú (skákacie atrakcie a nafukovací hrad). MTB Maratón očakáva v tomto roku okolo 250 pretekárov.
 
Pozvánka Tlačiť Email
Obec Ždiar Vás pozýva na premietanie filmu Pásla kone na betóne v nedeľu 7.8.2016 o 20:30 hod. na čerstvý vzduch, pod večernú oblohu na malý amfiteáter pred Ždiarsky dom.

V prípade nepriaznivého počasia sa premietanie ruší.
 
Výlet vláčikom Maguráčikom Tlačiť Email
Fotogaléria
Pre deti z materskej školy pripravili p. učiteľky výlet vláčikom Maguráčikom, ktorým sa previezli celou dedinou a vyšantili sa na detskom ihrisku pri hoteli Magura.
Vedenie materskej školy ďakuje rodine Monkovej, ktorá atrakciu turistického vláčika poskytla sponzorsky.
 
Deň matiek v materskej škole Tlačiť Email
Fotogaléria
Druhá májová nedeľa 8. mája 2016 bola venované našim mamičkám a babičkám pri príležitosti oslavy Dňa matiek. Deti materskej školy pripravili bohatý program, ktorý s láskou predviedli pre svoje mamky. Poďakovanie patrilo všetkým mamám, babkám … za to, že prinášajú do našich sŕdc lásku, radosť, pohodu a spokojnosť.
 
Pozvánka Tlačiť Email
Pozývame všetkých návštevníkov a milovníkov ľudového umenia na vystúpenia lotyšských súborov spolu s vystúpením DFS Ždiaranček, ktoré organizuje Múzeum Ždiar. Prvé podujatie sa uskutoční dňa 11.7.2016 (pondelok) o 19:00 hod. na malom amfiteátri pred Ždiarskym domom, kde sa predstaví súbor GARGALNE a DFS Ždiaranček. V prípade nepriaznivého počasia sa vystúpenia uskutočnia v hoteli MAGURA.
Ďalej...
 
2. ročník rezbárskeho sympózia Tlačiť Email
V dňoch 1.-3.7.2016 sa bude konať v Hoteli Bachledka**** Strachan už 2. ročník rezbárskeho sympózia s medzinárodnou účasťou vo vyrezávaní drevených sôch na čas „Medvede v Beliankach“. Následne budú sochy vydražené a výťažok poputuje na dobročinné účely. Hlavný program bude v nedeľu 3.7.2016. Pozývame Vás na umelecké vyrezávanie s motorivými pílami so sprievodným programom.
 
Očkovanie psov a hovädzieho dobytka 2016 Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje, že v sobotu 18. júna 2016 sa uskutoční povinné očkovanie psov proti besnote a tuberkulinácia hovädzieho dobytka MVDr. Želonkom.

Cena očkovania a tuberkulinácie 5,00 €.
 
Bachledova dolina 11:15
Antošovský vrch 11:45
Sintra 12:00
Píla 12:15
Požiarna zbrojnica 12:45
Goralská karčma 13:00
Odbočka 13:15
 
Spomienka na patróna hasičov sv. Floriána Tlačiť Email
Fotogaléria
Členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Ždiari dňa 8.5.2016 si pripomenuli patróna hasičov sv. Floriána spomienkou na sv. omši. Po skončení sv. omše nasledovala prehliadkou hasičských vozidiel pred zbrojnicou sa podával guláš.
 
Výlet dôchodcov do Trenčína Tlačiť Email
Fotogaléria
25. mája 2016 naši dôchodcovia svoj výlet začali púťou na Skalke pri Trenčíne, navštívili Malú Skalku a kláštor na Veľkej Skale. V popoludňajších hodinách si prezreli Trenčiansky hrad.
 
Slávnostné uvítanie novonarodených detí Tlačiť Email
Fotogaléria
11. mája 2016 sme slávnostne privítali medzi seba nových občanov, ktorí sa narodili v roku 2015. Po úvodných slovách Ing. Veroniky Pitoňákovej si pre najmenších a ich rodičov pripravili program deti z materskej a základnej školy. Po vystúpení sa prítomným prihovoril starosta obce Ing. Pavol Bekeš, ktorý deťom aj rodičom poprial do ďalšieho života veľa šťastia, zdravia a radosti.
 
Pozvánka Tlačiť Email
Pozvánka a program
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Ždiar pozýva na Valné zhromaždenie podielnikov Urbariátu dňa 29.05.2016 o 11.00 hod. do Goralskej karčmy.
 
Oznam Tlačiť Email
Obec Ždiar oznamuje obyvateľom obce a podnikateľským subjektom, že zvoz TKO 12. mája 2016 sa uskutoční bez kontrolných lístkov.
 
Uvítanie novonarodených detí v roku 2015 Tlačiť Email
Obec Ždiar privíta do života obce novonarodené deti v roku 2015 dňa 11.5.2016 o 14.00 hod. na starom obecnom úrade.
 
Chladné počasie aj v Ždiari Tlačiť Email
Ochladenie prinieslo do Ždiaru aj pokrývku snehu, na chvíľu sa nám opäť vrátila zima.
Ďalej...
 
Schôdza DHZ Tlačiť Email
Predseda Dobrovoľného hasičského zboru v Ždiari pozýva všetkých členov na členskú schôdzu, ktorá sa uskutoční dňa 29.4.2016 o 19:30 hod. v hasičskej zbojnici.
 
Stretnutie dôchodcov Tlačiť Email
Fotogaléria
V Goralskej karčme sa 21. apríla 2016 stretli seniori na posedení s vedením obce. Pre svojich starých rodičov si deti z materskej a základnej školy pripravili bohatý program.
 
Deň učiteľov Tlačiť Email
Fotogaléria
Obec Ždiar, v spolupráci so Školským úradom vo Veľkom Slavkove, pripravila 14.4.2016 pri príležitosti Dňa učiteľov stretnutie učiteľov, starostov a vedenia školského úradu . Po prehliadke priestorov základnej školy sa uskutočnilo posedenie v hoteli Monford v Tatranskej Javorine, ktoré obohatili deti materskej a základnej školy svojím vystúpením.
 
Zber elektroodpadu Tlačiť Email
Obec Ždiar Vám oznamuje, že od 1. 4. do 30. 4.2016 bude opäť zber elektroodpadu. Všetky staré, nefunkčné elektrospotrebiče – žehličky, mikrovlnné rúry, varné kanvice, televízory, počítače ... sa budú uskladňovať na dvore starého obecného úradu, vedľa skladu na posypový materiál, v pracovnom čase od 7.00 do 15.00 hod.
 
Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Tlačiť Email
Vyhlásenie
Obec Ždiar vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch, lúkach a pasienkoch v územnom obvode obce Ždiar od 1. apríla 2016 až do odvolania.
 
Oznámenie o zápise do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2016/2017 Tlačiť Email
Riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Ždiari oznamuje rodičom, že zápis žiakov do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční 27. apríla 2016 (streda) v budove základnej školy v čase od 8:00 do 13:00 hod.


Ďalej...
 
Zápis detí do materskej školy Tlačiť Email
Riaditeľka ZŠ s MŠ v Ždiari oznamuje, že v dňoch od 30.4.2016 do 31.5.2016 prebehne zápis detí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2016/2017. Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ si môže zákonný zástupca vyzdvihnúť u zástupkyne MŠ. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do MŠ vydá riaditeľka ZŠ s MŠ. Prijímajú sa deti od 3 do 6 rokov, prednostne sa príjmu deti predškolského veku, ktoré do 31.8.2016 dovŕšia vek 6 rokov. Deti mladšie ako 3 roky budú prijaté iba v prípade nenaplnenia kapacity MŠ.
 
Oznam Tlačiť Email
Obecné zastupiteľstvo v Ždiari schválilo na svojom zasadnutí dňa 23.2.2016 uznesenie č. 75/2016.
Podnikateľské subjekty, ktoré nemajú zaplatenú daň z ubytovania za rok 2015 nebudú zverejnené na internetovej stránke obce.
Oznamujeme podnikateľským subjektom, že daň z ubytovania za rok 2015 môžu zaplatiť do 31.3.2016.
Po tomto termíne bude ich publikácia na webových stránkach obce ukončená. Poplatok, ktorý uhradili za publikáciu na rok 2016 bude vrátený.
 
Výcvik hasičských družstiev Tlačiť Email
Fotogaléria
Hasiči DHZ v Ždiari sa v dňoch 4.-5.3.2016 zúčastnili výcviku členov Dobrovoľných hasičských zborov vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť.
 
Strachan Cup 2016 Tlačiť Email
Propozície
 
Eger – družobné mesto Tlačiť Email
Fotogaléria
V týchto dňoch na základe spolupráce medzi mestom Eger a obcou Ždiar bolo ubytovaných a lyžovalo viac ako 450 občanov mesta Eger a blízkeho okolia. Počas lyžovačky si návštevníci urobili preteky o Majstra mesta Eger v jednotlivých kategóriách.

Pre budúce roky spolupráca bude pokračovať a v našich lyžiarskych strediskách budú prebiehať aj lyžiarske výcviky žiakov škôl z mesta EGER.
 
Materská škola Tlačiť Email
Fotogaléria
V týchto dňoch sa vymaľovali priestory materskej školy.
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzion Kamzik

TOP služby

Robo Burger
Wild Park
Konzum ABC
Ski Rent
Profi drill

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK