Úvod arrow Pltníctvo
Pltníctvo
Pltníctvo Tlačiť Email

Dovolenkové chvíle môžete stráviť obdivovaním neobyčajných prírodných krás, ktoré ponúka
Zamagurie, severovýchodne od Vysokých Tatier cca 50 km. Kvôli jedinečnosti prírody boli Pieniny vyhlásené za národný park (1930). Malebný región ponúka bralnaté hrebene, bohatú faunu i flóru, zachovanú ľudovú architektúru, historické i kultúrne pamiatky, liečivé pramene a kúpele, turistiku.

Najväčšou atrakciou je splav riekou Dunajec z Červeného Kláštora do obce Lesnica, na tradičných drevených pltiach v dĺžke 11 km a prekonaním výškového rozdielu 40 m, s pohľadom na vápencové bralá, skalné útesy a tiesňavy. Dominantou Pienin je panoráma Troch Korún. Jánošíkov alebo Zbojnícky skok je najužším miestom Dunajca, najpomalším úsekom rieky je miesto s názvom Lenivé. Splav končí krásnym prírodným výtvorom – prielomom Lesnického potoka domácimi volaného Vylízaná. Splav trvá 70 - 90 minút.

Pltnícka sezóna začína 1. apríla a končí 31. októbra. Po splave sa turisti môžu vrátiť do Červeného Kláštora pešo, na bicykli náučným chodníkom popri rieke Dunajec alebo turistickým mikrobusom a autobusom z parkoviska chaty Pieniny v Lesnici.

Ďalej...
 
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzión Perla
Penzion Kamzik
Privat u Terky
Apartmány Kamzík

TOP služby

Wild Park
Robo Burger
Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Profi drill

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?

Práve je pripojených:
1 Hosť

LV SERVIS.SK