Úvod arrow Cestovný ruch arrow Turistika arrow Návštevný poriadok
Návštevný poriadok Tlačiť Email

Image

Informačné tabule o prírodných rezerváciách a národnom parku slúžia Vám, preto Vás prosíme - neničte ich!

(§ 4, bod 2 Návštevného poriadku)

Na spríjemnenie pobytu v prírode využívajte vyznačené turistické a náučné chodníky, cykloturistické trasy a informačné strediská ochrany prírody.
(§ 4, bod 3 Návštevného poriadku)

Prírody sa dotýkajte iba srdcom. Farebná krása rastlín vám zvädne v dlani, chytený motýľ zomrie, vyrušené mláďa kamzíka či orla navždy stratí svoj domov.
(§4, bod 4 Návštevného poriadku)
Kvôli bezpečnému pobytu v prírode a starostlivosti o Vaše zdravie sme niektoré chodníky vo vysokohorskom prostredí od 1. novembra do 15. júna sezónne uzavreli.
(§4, bod 5, príloha è. 3 Návštevného poriadku)
Vychutnávajte pohyb po turistických a náučných chodníkoch prírodných rezervácií v dennej dobe od hodiny po východe slnka do hodiny pred západom slnka.
(§4, bod 5 Návštevného poriadku)
Odborne spôsobilé osoby sa postarajú o Váš bezpečný pobyt v horolezeckom a vysokohorskom prostredí národného parku mimo turistických a náučných chodníkov v čase od 16. júna do 31. októbra. (§4, bod 5 Návštevného poriadku)
V záujme ochrany vtáctva sú osobitne vyhradené miesta pre lietanie závesnými klzákmi a klzavými padákmi. (§4, bod 9 Návštevného poriadku)
V národnom parku nie sú vyhradené miesta pre stanovanie a bivakovania. Rozkladanie ohňa je povolené len na miestach vyhradených na tento účel v rekreačných osadách.
(§ 4, bod 10 Návštevného poriadku)
V záujme ochrany živočíchov v ich prirodzenom prostredí možno v národnom parku vodiť psy len s ochranným košom a na vodiacom remeni. V prírodných rezerváciách psov nemožno púšťať, vodiť ani nosiť. (§ 4, bod 10 Návštevného poriadku)
Pokoj a ticho národného parku vás lieči a zotavuje, nemôžu ho rušiť svetelné efekty, ani nadmerná hlučnosť reprodukovanej hudby mimo uzavretých priestorov budov. (§ 4, bod 11 Návštevného poriadku)
Pre zdravú rekreáciu a športovanie v prírode národného parku môžete využívať určené trasy na zjazdové a bežecké lyžovanie, miesta na vykonávanie horolezectva, skalolezectva a skialpinizmu, na rozkladanie ohňa, vybudované na tento účel v rekreačných areáloch. (§ 4, bod 12 Návštevného poriadku)
Neznečisťujte územie národného parku odpadkami. V období sucha v rezerváciách nefajčite, mohol by vzniknúť požiar. (§ 4, bod 14 Návštevného poriadku)
Chráňte podzemné klenoty, nevstupujte do priepastí a nesprístupnených jaskýň.
(§ 4, bod 14 Návštevného poriadku)

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Penzion Kamzik
Apartmány Kamzík

TOP služby

Konzum ABC
Gorals s.r.o.
Stolarstvo Domino
Robo Burger
Ski Rent

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK