Úvod arrow Cestovný ruch arrow Letecká doprava
Letecká doprava Tlačiť Email
Letecká doprava
Letecká doprava
Letisko Poprad-Tatry je otvorené celoročne, technicky je schopné vybaviť väčšinu lietadiel na krátke a stredné trate s kapacitou do cca 200 cestujúcich, pričom maximálna hodinová kapacita budovy terminálu, ktorá bola naposledy rekonštruovaná v roku 1993, je 300 cestujúcich.
Vďaka svojej geografickej polohe má letisko Poprad-Tatry mimoriadne dobré poveternostné podmienky, často leží nad hranicou hmly a využívajú ho ako náhradné letisko lietadlá pôvodne smerujúce do Košíc, Sliača, Žiliny či dokonca Bratislavy.

Medzinárodné letisko Poprad-Tatry je najvyššie položeným letiskom pre dopravné lietadlá v strednej Európe (leží vo výške 718 m.n.m.). Napriek tomu prílety a odlety nevyžadujú špeciálne postupy ani kvalifikáciu posádky, pretože Popradská kotlina je široká a umožňuje priblíženie v osi dráhy. Betónová vzletová a pristávacia dráha je 2600 m dlhá a 45 m široká.

Letisko Poprad-Tatry leží v blízkosti turistických centier vo Vysokých a Nízkych Tatrách, Slovenskom raji a Pieninách, ako aj historických miest Spiša a Liptova.

Kontakt:
Letisko Poprad-Tatry, a.s., Na letisko 100, 058 98 Poprad
Tel.: 052-776 3875, Fax: 052-772 5005
URL: www.airport-poprad.sk , e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.
\n

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
SlovakEnglish

Translate (no formal)

French German Polish Russian Spanish Slovak Hungarian

Voľné ubytovacie miesta

Apartmány Kamzík
Penzión Perla
Penzion Kamzik

TOP služby

Stolarstvo Domino
Profi drill
Wild Park
Konzum ABC
Robo Burger

Naposledy pridané...

Kto je pripojený?


LV SERVIS.SK